Yerli otomobil neden Gemlik'te üretilecek? İşte cevabı

Yerli otomobil dün görücüye çıktı ve milyonları ekrana kilitledi. Yerli otomobille ilgili her yeni detay merak ediliyor. Yerli otomobilin nerede üretileceği de belli oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yerli otomobilin Bursa Gemlik'te üretileceğini açıkladı.Hürriyet ekonomi yazarı Sefer Levent, yerli otomobilin neden Gemlik'te üretileceğine ilişkin çarpıcı detaylara imza attı.

İşte o yazı...

NEDEN GEMLİK

Yeni yerli aracımız kadar üretileceği fabrika ve yeri de çok önemliydi. Dün ortaya çıktı ki yeni yerli aracımızın fabrikası Gemlik’te olacak. Binlerce dönüm arazi üzerine kurulacak fabrikanın nerede olacağı sır gibi saklanıyordu çünkü fabrikanın yapılacağı yerdeki arazi spekülasyonlarının önüne geçmek haksız kazançları ortadan kaldırmak önemli bir noktaydı.

Peki neden Gemlik tercih edildi? Birçok neden sıralamadan en önemlisini söyleyeyim.

Bilişim Vadisi yerli otomobilin Ar-Ge merkezi olmayı sürdürecek. Burada geliştirilecek teknolojilerle yerli aracın yeni modellerine transfer edilecek ve özellikle ihracat pazarlarında rekabetçi olmayı sürdürecek. Bu yüzden Gebze-Gemlik yakınlığı stratejik önemde. İşte ‘Gemlik’ dedirten nedenler...

Gemlik Bilişim Merkezi’ne 20 dakika mesafede.
İzmir otobanı üzerinde. İstanbul ve İzmir’e çok yakın.

Yan sanayinin kalbi Bursa’ya 30 dakika uzaklıkta.

Taşımada deniz yolu ile ulaşım mümkün.

Bu büyüklükte toplu arazi imkanı sunması.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS