Yiğit Bulut'a şemsiyeli koruma

Yiğit Bulut'a şemsiyeli koruma

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başdanışmanı Yiğit Bulut, Milli Türk Talebe Birliği Sakarya Şubesi tarafından Sakarya Üniversitesi'nde düzenlenen "Yeni Dünya Denkleminde Türkiye'nin Yeri" konferansını bir hafta gecikme ile verdi. Konferans sırasında protestolara karşı Yigit Bulut'un yanında elinde şemşiye bir görevlinin beklediği dikkatlerden kaçmadı.

Milli Türk Talebe Birliği Sakarya Şubesi tarafından, Sakarya Üniversitesi'nde düzenlenen 'Yeni Dünya Denkleminde Türkiye'nin Yeri' konferans bir haftalık erteleme sonrasında Esentepe Kampüsünde yapıldı.

Salon dışında polis ve üniversite güvenliğinin, salon içerisinde de Milli Türk Talebe Birliği üyesi gençlerin önlem aldığı panele Yiğit Bulut, "Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın selamını getirdim. Nereden kalktık nereye gideceğimizi size anlatacağım" diyerek hükümetin icraatlarını anlattı.

Bulut, AK Parti hükümetinin önemli işler yaptığını söyleyerek şunları söyledi:

"Elinizi vicdanınızı koyup konuşun 2003'den önce bu ülkede mafya vardı. 2003'de çeteler vardı. Kamu ihaleleri mafya babalarının evinde zarfları açıyordu. Bugün var mı varsa çıksın. Bu ülkede geçmişte başbakan bakanlar mafya babalarının evine gittigi için polisler bir şey yapamıyordu. Bugün polisin vatandaşları çeteleşmeye karşı en iyi koruduğu dönemi yaşıyoruz. Eskiden karakola giden ne derdi; '5 dakika sonra beni arayın. Bugün öylemi? Ben en son gittim. Vatan Emniyet Müdürlüğüne, şapka taktım tek başıma numaradan numarayı aldım sıraya girdim. Heryer cam, duvar yok. Dolayısıyla şeffaflaşaya doğru hızla gidiyoruz."
 
Yiğit Bulut'un konuşması sırasında bir gencin İstanbul Taksim'deki gezi olaylarını kastederek '6 vatandaşımız 2 ay önce katedildi' diye bağırınca Bulut, "Bilmediğiniz detaylar var. Ben solcuyum diye ortaya çıkıp bunun altını dolduramayan insanlar var. Önemli olan gerçekleri bilmek" diye cevap verdi.

Bu arada Bulut'a tepki gösteren gençlere salonu dolduran Milli Türk Talebe Birliği gençleri tepki göstererek üzerlerine yürüyünce Yiğit Bulut, MTTB'li gençlere, "Hiç kimse fiziki müdahale etmeyecek. Hoşgörü ortamında bu konuşmayı bitireceğiz" dedi. Yiğit Bulut'a tepki gösteren gençler üniversite güvenliği tarafından yaka paça salondan dışarı çıkartıldılar.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS