Yıldırım'dan, Tanışık köyüne taziye ziyareti

Yıldırım'dan, Tanışık köyüne taziye ziyareti

AK Parti Genel Başkan adayı ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Diyarbakır'da, PKK'lı teröristlerin Dürümlü mezrasında patlayıcı yüklü kamyonu infilak ettirmesi sonucu hayatını kaybedenlerin yakınlarını ziyaret etti.

Yıldırım, beraberinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Mehdi Eker, Vedat Demiröz, Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy ve bazı milletvekilleriyle Tanışık köyüne geldi.

Helikopterle geldiği köyde vatandaşlarca karşılanan Yıldırım, Türk bayrakları asılan taziye çadırını ziyaret ederek, patlamada hayatını kaybeden 16 kişinin yakınlarıyla görüştü, başsağlığı diledi.

Taziye çadırında Kur'an-ı Kerim okundu, Yıldırım ve beraberindekiler patlamada hayatını kaybedenler için dua etti.

Yıldırım, daha sonra, gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Terör örgütünün acımasız yüzünü bir kez daha gösterdiğini belirten Yıldırım, “Birbiriyle akraba 16 kardeşimiz bir kamyon dolu patlayıcı ile hunharca şehit edildi. Çok daha vahşi ve büyük bir felaket için sinsi bir plan yapan kalleş terör örgütünü engellemek için onların önüne çıkan ve hayatlarını bu yolda feda eden bütün kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun. Onlar bu ülke için şehit oldular. Biz öyle inanıyoruz. Çok değerli vatandaşlarımızın bugün acılarını paylaşıp, azaltılma günü, dayanışma günüdür” dedi.

"Cevabını en ağır şekilde alacaklar"

Bakan ve milletvekilleri ile kendilerine verilen görevin açıklanmasının hemen ardından köye geldiklerini anlatan Yıldırım şöyle konuştu: “Bunun anlamı şudur, bin yıllık kardeşliğimizi bozmaya kimsenin gücü yetmeyecek. Milletimiz rahat olsun. Emin olsun ki bu terör belası Türkiye’nin gündeminden mutlaka çıkacaktır. Bunun için gereken ne lazımsa eksiksiz yerine getireceğiz. Kardeşliğimizi, toprak bütünlüğümüzü, vatanımızı bölmeye kast edenler, masum ve korumasız insanlarımızı yok edenler cevabını en şiddetli şekilde alacaktır.

Bir kez daha tanışık köyünün sakinlerine, kardeşlerime Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır diliyorum. Gidenleri geri getiremeyiz ama şunu herkes bilmelidir ki, gereken neyse her şey yapılacaktır. Devletimiz bütün imkanlarını seferber edecek. Bölgede temmuzdan beri devam eden, vatandaşlarımızın huzurunu ve kardeşliğini bozmaya, ülkemizi bölmeye çalışan terör örgütü ile amansız mücadele veren güvenlik kuvvetlerimizi, korucularımızı ve şehitlerimizi de bu vesile ile rahmetle anıyorum. Mekanları cennet olsun. Onlar bilmeli ki 78 milyon vatan evladı duasıyla ve desteğiyle gece gündüz arkalarındadır.”

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS