Yıllardır göremediği kızı için Obama'ya seslendi

Yıllardır göremediği kızı için Obama'ya seslendi

Yıllardır göremediği kızı için Obama'ya seslendi

Bodrum'da, boşandığı eşinin ABD'ye kaçırdığını ileri sürdüğü kızını 12 yıldır göremediğini savunan Mustafa Yılmaz, ABD Başkanı Barack Obama'dan yardım istedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Kızını göremediği belirtip daha önce de yaptığı eylemlerle adını duyuran bir tersane çalışanı Mustafa Yılmaz, Bodrum Belediye Meydanı'nda açtığı pankartla Başkan Obama'dan yardım istedi. Yılmaz'ın açtığı pankartın üzerinde boşandığı eşi ile kızına ait olduğunu belirttiği fotoğrafların yanı sıra ABD bayrağı, Başkan Obama'nın fotoğrafı ve İngilizce, ''Kızımı görmek istiyorum. Bay Obama, lütfen yardım edin'' ifadesi yer aldı. 

Yardım talebini İngilizce olarak da dile getiren Yılmaz, velayeti annesinden olan kızını 12 yıldır görmediğini söyledi. Boşandığı eşinin kızını Amerika'ya götürdüğünü,  yerini tespit ettiğini belirten Yılmaz,  "12 yıldan beri kızım esaret altındadır. Kızımın benimle haberleşmemesi, görüştürülmemesi, haberleşmesine engel olunması esaretinin en açık delilidir. Artık Obama'dan arz ediyorum. Bu suçluya ev sahipliği yapmamalarını istiyorum. Annenin de bu tutumuna hiçbir anlam veremiyorum. Bir insanın bunları yapabilmesi için akıl sağlığının yerinde olmaması lazım. Bir anne evladına bu kadar vicdansızca yaklaşamaz. Çünkü onun benimle haberleşmesini engelliyor. Obama'dan yardım istiyorum. Çocuğunu baba şefkatinden uzaklaştıran bu suçlunun orada barınmamasını istiyorum" dedi. 

Vahşetin kan donduran detayları

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nde konuyla ilgili davaya bakan avukatının, bir sosyal paylaşım sitesinden kızının fotoğrafını gösterdiğini anlatan Yılmaz, "Kızımla sosyal paylaşımdan da görüşemiyorum. Kızımın fotoğrafını imza kampanyası başlattığım internet sitesinde yayınlandıktan sonra paylaşım yapılan yerden fotoğrafı kaldırıldı"  dedi. 

İmza kampanyası başlattığı siteden vatandaşların kendisine destek vermesini isteyen Yılmaz,  kızının annesiyle de görüşemediğini belirterek şunları söyledi: "Ulaştığım bütün telefonları kapattılar. Beni sesimi duydukları an kapatıyorlar. Kızımı Amerika'da mutlaka gören vardır.  'Baban seni arıyor' diye haber versinler. 12 yıldan beri kızımı göremiyorum, yazıktır, günahtır. Kızım 'Babam nerede?' dediğinde nasıl bir cevapla karşılaşıyor. Nasıl bir ruh halinde?  Kızım, benim aradığını duydu mu bilmiyorum." 

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Ünlülerden Özgecan Aslan tepkisi

Daha önce de kızı için farklı tarih ve yerlerde eylem yapan Mustafa Yılmaz,  daha önceki eylemlerinden kalan 'Kızım nerede, Bana seni arıyor' yazılı pankartları da gösterdikten sonra meydandan ayrıldı. Vatandaşlar Mustafa Yılmaz'ın açıklaması sırasında ilgiyle izledi.

Özgecan Aslan'ı arkadaşları anlattı