YKS 2019 geç başvuruları ne zaman ÖSYM’de olacak?

YKS 2019 geç başvuruları ne zaman ÖSYM’de olacak?

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi 2019 YKS geç başvuruları başlangıç tarihi ile ilgili beklenen açıklamayı geçtiğimiz günlerde yapmıştı. Yükseköğretim Kurumları Sınavı başvurularını tamamlamak isteyen adayların 1 günlük süresi olacak. Peki, YKS 2019 geç başvuruları ne zaman yapılabilecek?

ÖSYM Yükseköğretim Kurumları başvuruları ile ilgili detaylar geçtiğimiz günlerde netleşmişti. Geç başvuru fırsatından yararlanmak isteyen adaylar belirlenen ücreti ödedikleri takdirde YKS’ye başvurularını yapabilecek.

ÖSYM’nin resmi internet adresi üzerinde yer alan ödeme sayfasını kullanabilecek olan kişiler elektronik ortamda paralarını yatırdıktan sonra başvurularını yine internet ortamı üzerinden tamamlayabilecek.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi kartlı ödeme sistemleri üzerinden gerçekleştirilecek olan ödemelerde adaylar her oturum için 75 TL ücret yatıracak.

19 Mart 2019 Salı günü saat 10:00’da başlayacak olan başvurular saat 23:59’da sona erecek.

ÖSYM KARTLI ÖDEME SİSTEMİ İÇİN TIKLAYINIZ…

SINAV HANGİ TARİHTE YAPILACAK?

Üniversite yolunda son engeli aşmak için sınava katılacak olan öğrencilerin oturumları 2 gün sürecek. 15 ve 16 Haziran 2019 tarihlerinde yapılacak oturumların ardından adaylar elde ettikleri puana göre tercih sürecine geçiş yapabilecek.

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS