YKS'nin 3 oturumu TYT, AYT ve YDT sınavları tamamlandı!

YKS'nin 3 oturumu TYT, AYT ve YDT sınavları tamamlandı!

YKS 2019'un ikinci oturumu olan AYT sınavı 13:15'te sona erdi. Alan Yeterlilik Testi ile bazı öğrenciler YKS maratonunu tamamlamış oldu. Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı'nın sonuncusu olan YDT ise bugün saat 17.45'te sona erdi.

AYT soruları ve cevapları için geri sayım başladı. Dün üniversite yolunda ilk aşamayı geride bırakan öğrenciler Temek Yeterlilik Sınavı’na katılmıştı.  Bugün ise ilk etapta Alan Yeterlilik Testi gerçekleştirildi. Kısa süre sonra ise YDT sınavı başladı. YDT yani Yabancı Dil Testi ise saat 17.45'te sona erdi.


AYT  ZOR MUYDU, KOLAY MIYDI?


3 saat süren sınava katılan öğrencilerin bir kısmı bazı sorularda zorlandıklarını ifade ederken bazı öğrenciler ise soruların kolay olduğunu belirtti. Öte yandan TYT ile AYT soruları ve cevaplarının önümüzdeki hafta içerisinde açıklanması bekleniyor.


Alan Yeterlilik Testi’nde (AYT), “Türk dili ve edebiyatı- sosyal bilimler-1” testi 40 sorudan oluştu. Bu testte adaylar, Türk dili ve edebiyatından 24, tarih-1’den 10, coğrafya-1’den 6 soru yanıtladı. AYT’nin “sosyal bilimler-2” testi 40, matematik testi 40, fen bilimleri testi de 40 sorudan oluştu. Sosyal bilimler testinde tarih-2’den 11, coğrafya-2’den 11, felsefe grubundan 12, din kültürü ve ahlak bilgisi veya ek felsefe sorularından 6 soru yer aldı. Fen bilimleri testindeki dağılım ise fizik 14, kimya 13 ve biyoloji 13 soru şeklinde oldu.


 


YKS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?


YKS 2019’a ait tüm sınavlar 18 Temmuz 2019 Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından açıklanacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS