hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? 2020 üniversite yerleştirme sonucu

  YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak 2020 üniversite yerleştirme sonucu
  expand

  YKS 2020 sınavına katılan adaylar üniversite tercih işlemleri alınmaya devam ediyor. YKS tercih sonuçları ile adaylar bu yıl hangi üniversitelerde eğitim göreceklerini öğrenecekler. Peki, üniversite yerleştirme sonuçları yani YKS tercih sonucu ne zaman açıklanacak?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  YKS tercih sürecinin sona ermesiyle birlikte yerleştirme sonuçları için geri sayım başlayacak. 2020-2021 eğitim öğretim döneminde hangi üniversitede eğitim alacaklarını öğrenecek olan öğrenciler sonuçlar için ÖSYM’den gelecek resmi açıklamayı beklemeye başladı.

  YKS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

  YKS tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ile ilgili bir bilgi yayımlanmadı. Ancak tercihlerin sona ereceği tarih ile elektronik kayıtların başlayacağı tarih göz önüne alındığında ortalama bir tarih elde etmek mümkün. Buna göre tercihlerin 14 Ağustos’ta sona ereceği elektronik kayıtların da 29 Ağustos’ta başlayacağı göz önüne alınırsa YKS tercih sonucunun 17-28 Ağustos tarihleri arasında açıklanacağı söylenebilir.

  YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 31 Ağustos-4 Eylül 2020'de, elektronik kayıtlar ise 29 Ağustos-2 Eylül 2020'de yapılacak.

  ÜNİVERSİTE YERLEŞTİRME SONUCU NEREDEN ÖĞRENİLECEK?

  Yerleştirme sonucu ÖSYM’nin sonuç sayfası olan “sonuc.osym” adresinden öğrenilebilecek. TC kimlik numaraları ve şifreleri ile sisteme giriş yapan adaylar sonuçlara buradan ulaşabilecekler.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow