YKS ne zaman? 2020 YKS (TYT – AYT – YDT) tarihi belli oldu!

YKS ne zaman? 2020 YKS (TYT – AYT – YDT) tarihi belli oldu!

2020 YKS ne zaman? Bilindiği üzere Corona virüsü tedbirleri kapsamında ertelenen YKS tarihi, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan son kararla geriye alınmıştı. Peki, YKS ne zaman? İşte, TYT, AYT VE YDT’den oluşan 2020 YKS tarihi….

2020 YKS sınav tarihi ile ilgili günlerdir devam eden belirsizlik nihayet sona erdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 4 Mayıs günü yapılan Bakanlar Kurulu sonrası yaptığı YKS tarihi son dakika açıklaması ile birlikte merak edilen soru işaretlerinin tamamını giderdi. Peki, Peki, YKS ne zaman? İşte 2020 Temel Yetenek Testi TYT, Alan Yetenek Testi AYT ve Yabancı Dil Testi YDT tarihleri….

Hemen belirtelim ki 2020 YKS sınavı 27 - 28 Haziran tarihinde yapılacak. 27 Haziran’da TYT, 28 Haziran’da ise önce AYT ardından da YDT yapılacak.

YKS TARİHİ ERTELENMİŞTİ

Hatırlanacağı gibi, 26 Mart’ta kameralar karşısına geçen YÖK Başkanı Yekta Saraç YKS’nin Corona virüsü salgını tedbirleri kapsamında ertelendiğini kamuoyuyla paylaştı.

YKS'nin 25-26 Temmuz'da yapılmasının kararlaştırıldığını açıklayan Saraç, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Soruların kapsamı ve alanları Milli Eğitim Bakanlığı ile uyum içinde, onlardan gelen tekliflere göre şekillenecek. Sınava girecek öğrencilerimiz rahat olsun, daha önce yapılan çerçevede bir sınav olacaktır."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS