YKS ne zaman yapılacak? 2020 TYT, AYT sınav tarihi belli oldu!

YKS ne zaman yapılacak? 2020 TYT, AYT sınav tarihi belli oldu!

Corona virüsü tedbirleri kapsamında ertelenen ve üç aşamadan oluşan YKS sınav tarihi YÖK tarafından ertelenmişti. Ardından tedbirlerin hafifletilmesi nedeniyle sınav tarihi geçi çekildi. Peki, TYT, AYT ve YDT’den oluşan YKS ne zaman? İşte, ÖSYM tarafından açıklanan 2020 YKS tarihi…

2020 YKS sınav tarihi ile ilgili günlerdir devam eden belirsizlik nihayet sona erdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 4 Mayıs günü yapılan Bakanlar Kurulu sonrası yaptığı YKS tarihi son dakika açıklaması ile birlikte merak edilen soru işaretlerinin tamamını giderdi. Peki, Peki, YKS ne zaman? İşte 2020 Temel Yetenek Testi TYT, Alan Yetenek Testi AYT ve Yabancı Dil Testi YDT tarihleri….

Hemen belirtelim ki 2020 YKS sınavı 27 - 28 Haziran tarihinde yapılacak. 27 Haziran’da TYT, 28 Haziran’da ise önce AYT ardından da YDT yapılacak.

YKS TARİHİ ERTELENMİŞTİ

Hatırlanacağı gibi, 26 Mart’ta kameralar karşısına geçen YÖK Başkanı Yekta Saraç YKS’nin Corona virüsü salgını tedbirleri kapsamında ertelendiğini kamuoyuyla paylaştı.

YKS'nin 25-26 Temmuz'da yapılmasının kararlaştırıldığını açıklayan Saraç, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Soruların kapsamı ve alanları Milli Eğitim Bakanlığı ile uyum içinde, onlardan gelen tekliflere göre şekillenecek. Sınava girecek öğrencilerimiz rahat olsun, daha önce yapılan çerçevede bir sınav olacaktır."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS