YKS saat kaçta? ÖSYM’den kritik 15 dakika uyarısı! YKS giriş belgesi sayfası

YKS saat kaçta? ÖSYM’den kritik 15 dakika uyarısı! YKS giriş belgesi sayfası
''Şeker ya da şekerli besinler konsantrasyonunuzu arttırmaz. Sabah kahvaltısında yeterli karbonhidrat ( ekmek, yulaf) tükettiyseniz sınav öncesinde şeker ya da şekerli bir besin almanıza gerek yoktur. Sınav sırasında karnınız çok acıkırsa ÖSYM’nin verdiği şekerleri yiyebilirsiniz ancak sınava girmeden önce çikolata ya da şeker tüketmenize gerek yoktur. Bu tam tersi uykuya meyilinizi arttırabilir.''

YKS 2019 giriş belgesi yayınlandı, sınav öncesi geri sayım sürerken öğrenciler sınavın saatini ve sınav giriş yerlerini araştırıyor. ÖSYM’den sınav öncesi kritik “15 dakika” uyarısı geldi. Sınava girecek öğrenciler, sınav yerlerini ÖSYM AİS üzerinden yayınlanan sınav giriş belgeleri üzerinden görebilecekler. Öte yandan İBB’den de tüm sınava girecek öğrencilere müjdeli haber geldi. Peki, TYT, AYT ve YDT olarak 3 bölümden oluşan  YKS saat kaçta? İşte, 2019 YKS sınav giriş belgesi…

YKS öncesi nefesler tutuldu. ÖSYM AİS üzerinden sınav giriş belgeleri yayınlandı. Sınav öncesi öğrenciler YKS saat kaçta?” sorusunun cevabını araştırırken ÖSYM’den kritik 15 dakika uyarısı geldi. Ayrıca ÖSYM’den sınava girecek öğrencilerle ilgili TYT, AYT ve YDT olarak 3 bölümden oluşan  YKS’ye girecek öğrencilere müjdeli haber geldi. Peki, YKS saat kaçta? İşte, 2019 YKS sınav giriş belgesi sorgulama sayfası…


İBB’DEN ÖĞRENCİLERE SON DAKİKA MÜJDESİ


İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, belediye bünyesindeki tüm toplu taşıma araçları, hafta sonu YKS'ye girecek öğrencileri ve sınav görevlilerini ücretsiz taşıyacak.


Karar gereği, YKS'ye katılan öğrenciler; sınav belgelerini, öğretmenler de görev kağıtlarını ibraz ederek, toplu ulaşım araçlarından ücretsiz faydalanabilecek.


İETT de 15-16 Haziran'da öğrenci ve öğretmenlere kolaylık sağlanması amacıyla mevcut seferlere ilave olarak 180 hatta sefer sayısını bin 824'e çıkardı. Cumartesi günü için 805, pazar günü için bin 019 ek sefer planlandı.


TYT SINAVI NE ZAMAN?


YKS 1. oturumu olarak da bilinen Temel Yeterlilik Testi 15 Haziran 2019 Cumartesi günü gerçekleştirilecek. Saat 10:15’te başlayacak olan sınavda adayların temek yeterlilik bilgileri test edilecek. ÖSYM’den yapılan son dakika uyarısına göre sınava girecek öğrencilerin kesinlikle sınav saatinden 15 dakika önce yani saat 10.00’da giriş yapmaları gerekiyor.


AYT SINAVI NE ZAMAN?


YKS’nin 2. oturumu olan Alan Yeterlilik Testi ise 16 Haziran 2019 Pazar günü gerçekleştirilecek. Bu sınav da aynı TYT gibi saat 10:15’te başlayacak.


YDT NE ZAMAN YAPILACAK?


YKS 2019’un 3. ve son oturumu Yabancı Dil Testi de 16 Haziran 2019 Pazar günü saat 15:45’te yapılacak.


Tüm sınavların sonuçları ise 18 Temmuz’da ÖSYM tarafından açıklanacak.


YKS’DE GEREKLİ BELGELER


Adayların sınava girerken aşağıda belirtilen iki belgeyi yanlarında bulundurmaları zorunludur:


1) İlgili oturuma ait Sınava Giriş Belgesi (SGB)


2) Nüfus Cüzdanı veya Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı veya geçerlilik süresi dolmamış pasaportun aslı


(Nüfus cüzdanı veya T.C. Kimlik Kartı veya geçerlilik süresi dolmamış pasaport dışında;


Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait Pembe/Mavi Kartlar,


Pasaportları bulunmayan KKTC vatandaşlarının fotoğraflı ve kimlik numaralı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kimlik Kartı,


T.C. Kimlik Kartı edinme sürecinde, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen ve yeni kimlik kartları teslim alınıncaya kadar geçerli olan fotoğraflı, imzalı ve mühürlü “Geçici Kimlik Belgesi” geçerli kimlik belgesi olarak kabul edilir.)


YKS GİRİŞ BELGESİ ÇIKARMAK İÇİN TIKLAYIN


KALEM, SİLGİ VE SU GÖTÜRMEK SERBEST Mİ?


Üniversite adayları sınavda yanlarına etiketi çıkarılmış su götürebilecek. Kalem, silgi ve kalemtraş gibi araçlar ise ÖSYM tarafından temin edileceği için sınava götürülmesi yasak olacak. Sınava saat ve kolye gibi aksesuarlarla girmek de yasaklar arasında yer alacak.


NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİ HER İHTİMALE KARŞI AÇIK TUTULACAK


Sınav günü kimliklerini kaybeden öğrenciler için nüfus müdürlükleri her ihtimale karşı açık tutulacak.


15 Haziran 2019 Cumartesi günü 07.00 ile 17.00 saatleri arasında ve 16 Haziran 2019 Pazar günü 07.00 ile 15.30 saatleri arasında açık tutulacak Nüfus Müdürlüklerinden adaylara, müdürlük personeli tarafından fotoğraflı, imzalı-mühürlü/barkodlu-karekodlu “Geçici Kimlik Belgesi” verilecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS