YKS soru ve cevapları yayınlandı! TYT - AYT ve YDT soru ve cevapları

YKS soru ve cevapları yayınlandı! TYT - AYT ve YDT soru ve cevapları

YKS soru ve cevapları yani TYT - AYT ve YDT soru ve cevapları ÖSYM tarafından yayınlandı. Hatırlanacağı gibi YKS'nin üç oturumu bugün son olarak YDT'nin yapılmasıyla birlikte tamamlanmıştı. Oturumların tamamlanmasının ardından ÖSYM tarafından YKS soru ve cevapları yayınlandı. İşte TYT - AYT ve YDT soru ve cevapları sorgulama sayfası...

YKS'nin üç oturumu bugün son olarak YDT'nin yapılmasıyla birlikte tamamlandı. Sınavın ardından üniversite adayları "TYT soruları yayınlandı mı?" "AYT soruları ve cevapları açıklandı mı?" ve "YDT soru ve cevapları açıklandı mı?" sorularının cevabını araştırmaya başlamıştı. Nihayet bekleyiş sona erdi. 


ÖSYM YKS'nin son oturumu olan YDT'nin sona ermesinden kısa süre sonra resmi internet sitesi üzerinden YKS soru ve cevaplarını yayınlandı. İşte, TYT - AYT ve YDT soru ve cevapları sorgulama sayfası...


YKS SORU VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYIN


TYT SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?


 YKS’nin ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) 15 Haziran’da sona erdi. Türkçe, temel matematik, sosyal bilimler ve fen bilimleri testlerinden oluşan TYT’nin sona ermesinin ardından gözler YKS sonuçlarının açıklanacağı tarihe çevrildi. ÖSYM tarafından paylaşılan bilgiye göre TYT sonuçları 18 Temmuz’da açıklanacak.


 AYT SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?


 AYT yani Alan Yeterlilik Testi üniversite adayı olan eşit ağırlık, sözel ve sayısal öğrencileri tarafından merakla takip ediliyor. Bilindiği üzere AYT 16 Haziran’da yapılmıştı. ÖSYM tarafından paylaşılan bilgiye göre AYT sonuçları 18 Temmuz tarihinde açıklanacak.


YDT SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?


 Üniversitelerin yabancı dil ve edebiyat programlarıyla yabancı dil öğretmenliği bölümlerinde eğitim almak isteyen yabancı dil öğrencileri YDT sınavına girdiler. Sınav sonrası öğrencilerin en çok araştırdığı konuların başında ise YDT sonuçlarının açıklanacağı tarih yer alıyor. YDT sonuçlarının ise 18 Temmuz’da açıklanacağı bilgisi üniversite adaylarıyla paylaşıldı.


YKS SONUÇ SORGULAMASI NASIL YAPILIR?


Üniversite adayları YKS sonuçları ÖSYM’nin sonuç veya aday işlemleri sayfası (ÖSYM AİS) üzerinden ulaşabilecekler. Adaylar sonuçlara TC. Kimlik No ve ÖSYM şifresi ile sonuçlara ulaşabilecekler. Ayrıca e-Devlet uzantısı ile ÖSYM AİS’e giren adaylar ise e-Devlet şifreleri ile sonuçlara ulaşabilecekler.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS