YKS soruları ve cevap anahtarı yayınlandı! İşte YKS (TYT, AYT, YDT) soruları

YKS soruları ve cevap anahtarı yayınlandı! İşte YKS (TYT, AYT, YDT) soruları
Afyonkarahisar'da YKS sınavı yapıldı

YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) geçtiğimiz gün yapılan YDT’nin sona ermesiyle birlikte tamamlandı. TYT, AYT ve YDT’den oluşan YKS 2019’un sona ermesiyle birlikte gözler soru ve cevaplara çevrildi. ÖSYM YDT’nin ardından YKS 2019 soru ve cevaplarını yayınlandı. İşte üniversite sınavı soru ve cevapları…

Yükseköğretim Kurumları Sınavı YKS, geçtiğimiz gün YDT’nin tamamlanmasıyla birlikte sona erdi. TYT, AYT VE YDT olarak 3 oturumdan oluşan YKS’nin sona ermesiyle birlikte üniversite adaylarının gözü YKS soru ve cevaplarına çevrildi. ÖSYM tarafından geçtiğimiz akşam YKS 2019 soru ve cevapları yayınlandı. İşte merak edilen, AYT, TYT ve YDT soruları...


YKS SORU VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYIN


TYT SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?


YKS’nin ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) 15 Haziran’da sona erdi. Türkçe, temel matematik, sosyal bilimler ve fen bilimleri testlerinden oluşan TYT’nin sona ermesinin ardından gözler YKS sonuçlarının açıklanacağı tarihe çevrildi. ÖSYM tarafından paylaşılan bilgiye göre TYT sonuçları 18 Temmuz’da açıklanacak.


AYT SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?


AYT yani Alan Yeterlilik Testi üniversite adayı olan eşit ağırlık, sözel ve sayısal öğrencileri tarafından merakla takip ediliyor. Bilindiği üzere AYT 16 Haziran’da yapılmıştı. ÖSYM tarafından paylaşılan bilgiye göre AYT sonuçları 18 Temmuz tarihinde açıklanacak.


YDT SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?


Üniversitelerin yabancı dil ve edebiyat programlarıyla yabancı dil öğretmenliği bölümlerinde eğitim almak isteyen yabancı dil öğrencileri YDT sınavına girdiler. Sınav sonrası öğrencilerin en çok araştırdığı konuların başında ise YDT sonuçlarının açıklanacağı tarih yer alıyor. YDT sonuçlarının ise 18 Temmuz’da açıklanacağı bilgisi üniversite adaylarıyla paylaşıldı.


YKS SONUÇ SORGULAMASI NASIL YAPILIR?


Üniversite adayları YKS sonuçları ÖSYM’nin sonuç veya aday işlemleri sayfası (ÖSYM AİS) üzerinden ulaşabilecekler. Adaylar sonuçlara TC. Kimlik No ve ÖSYM şifresi ile sonuçlara ulaşabilecekler. Ayrıca e-Devlet uzantısı ile ÖSYM AİS’e giren adaylar ise e-Devlet şifreleri ile sonuçlara ulaşabilecekler.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS