YKS tercih kılavuzu yeniden yayınlanacak! TYT – AYT sonuçları ne zaman açılanacak?

YKS tercih kılavuzu yeniden yayınlanacak! TYT – AYT sonuçları ne zaman açılanacak?

Yükseköğretim Kurumları Sınavı – YKS 2019 tercih kılavuzu yeniden yayınlanacak. ÖSYM tarafından yayınlanan YKS 2019 kılavuzunun ön bilgilendirme amacıyla yayınlandığı açıklandı. Ön bilgilendirme amacıyla yayınlanan kılavuzda üniversite kontenjanlarına yer verildi. Peki, YKS tercih kılavuzu ne zaman yayınlanacak? İşte, TYT – AYT sonuçlarının açıklanacağı tarih…

ÖSYM tarafından geçtiğimiz günlerde 2019 YKS tercih kılavuzu yayınlandı. Üniversite kontenjanlarının yayınlandığı YKS kılavuzunun bilgi vermek amacıyla yayınlandığı gerçek kılavuzun ise henüz yayınlanmadığı bildirildi. Peki, YKS 2019 kılavuzu ne zaman yayınlanacak? Öte yandan sonuçların ne zaman açıklanacağı ise merak ediliyor. İşte YKS sonuçlarının açıklanacağı tarih…

YKS KILAVUZU NE ZAMAN YAYINLANACAK?

YKS tercih kılavuzu yeniden yayınlanacak. Konuyla ilgili ÖSYM tarafından yapılan son açıklama şöyle:

“2019 YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu, 20 Haziran-1 Temmuz 2019 tarihleri arasında ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır. Kılavuz, adaylara ve diğer ilgililere ön bilgi vermek amacıyla yayımlanmaktadır. Bu nedenle adayların, tercihlerini belirlemeden önce tercih süresi içinde ÖSYM'nin internet adresinden yeniden yayımlanacak2019-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunu dikkatle incelemeleri ve ÖSYM’den yapılan duyuruları takip etmeleri gerekmektedir.”

YKS ÖN KILAVUZU İÇİN TIKLAYIN

YKS TERCİHLERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

Paylaşımında 2019-YKS kontenjan toplamlarına ilişkin tablolara yer veren ve sınav sonuçlarının 18 Temmuz'da açıklanacağını aktaran Aygün, "2019-Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu 'http://osym.gov.tr' internet sitemizde yayınlanmıştır. Tercihler 23-29 Temmuz 2019 tarihleri arasında alınacaktır. Adaylarımız için hayırlı olmasını temenni ederim." ifadelerini kullandı.

TYT SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

YKS’nin ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) 15 Haziran’da sona erdi. Türkçe, temel matematik, sosyal bilimler ve fen bilimleri testlerinden oluşan TYT’nin sona ermesinin ardından gözler YKS sonuçlarının açıklanacağı tarihe çevrildi. ÖSYM tarafından paylaşılan bilgiye göre TYT sonuçları 18 Temmuz’da açıklanacak.

AYT SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

AYT yani Alan Yeterlilik Testi üniversite adayı olan eşit ağırlık, sözel ve sayısal öğrencileri tarafından merakla takip ediliyor. Bilindiği üzere AYT 16 Haziran’da yapılmıştı. ÖSYM tarafından paylaşılan bilgiye göre AYT sonuçları 18 Temmuz tarihinde açıklanacak.

YDT SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Üniversitelerin yabancı dil ve edebiyat programlarıyla yabancı dil öğretmenliği bölümlerinde eğitim almak isteyen yabancı dil öğrencileri YDT sınavına girdiler. Sınav sonrası öğrencilerin en çok araştırdığı konuların başında ise YDT sonuçlarının açıklanacağı tarih yer alıyor. YDT sonuçlarının ise 18 Temmuz’da açıklanacağı bilgisi üniversite adaylarıyla paylaşıldı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS