hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  YKS tercih sonuçları açıklandı mı 2020? ÖSYM YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

  YKS tercih sonuçları açıklandı mı 2020 ÖSYM YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak
  expand

  YKSK 2020 sınavına katılan ve elde ettikleri puanlarla tercih yapan adaylar “YKS tercih sonuçları açıklandı mı?” sorusuna yanıt arıyor. ÖSYM’den konuya ilişkin ilk açıklama Halis Aygün’den gelmiş ve Aygün sonuçların bu hafta içerisinde açıklanacağını belirtmişti. Peki, ÖSYM YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Gözler YKS tercih sonuçları açıklaması beklenen ÖSYM’ye çevrildi. Kurumdan yapılacak son dakika açıklaması ile sonuçlar ilan edilecek. Peki, adaylar sonuçları ne zaman ve nereden öğrenebilecekler?

  YKS tercih sonuçları için artık saatler kaldı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından ilan edilecek sonuçlarla birlikte tercihlerinde kazanan adaylar hangi üniversitelerde eğitimlerini devam ettireceklerini öğrenecekler. Tercihleri sonucunda herhangi bir alana yerleşemeyen öğrenciler ise ek tercih sürecini bekleyecek.

  YKS TERCİH SONUÇLARI AÇIKLANDI MI 2020?

  ÖSYM Başkanı Halis Aygün’ün verdiği bilgilere göre sonuçlar bu hafta açıklanacak. 30 Ağustos 2020 Pazar gününün resmi tatil olması  ve elektronik kayıtların 29 Ağustos’ta başlayacak olması nedeniyle sonuçların en geç 28 Ağustos 2020 Cuma günü açıklanması bekleniyor. Yani sonuçların açıklanmasına artık en kötü ihtimalle 3 günden az bir süre kaldı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  YKS SONUÇLARI ÖSYM SONUÇ SORGULAMA SAYFASINDA OLACAK

  Sonuçlar açıklandığı anda adaylar ÖSYM’nin resmi internet adresi olan “sonuc.osym” üzerinden TC kimlik numaraları ve şifreleri ile sisteme giriş yaparak sonuçlara ulaşabilecekler.  Peki, üniversite kayıtları hangi tarihte başlayacak?

  SONUÇ ÖSYM SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ…

  ÜNİVERSİTE KAYITLARI NE ZAMAN?

  Sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 31 Ağustos-4 Eylül 2020'de, elektronik kayıtlar ise 29 Ağustos-2 Eylül 2020'de yapılacak.

  EK TERCİH TARİHLERİ BELLİ OLDU MU?

  YKS tercih sonuçlarının açıklanmasından sonra ise tercihlerine yerleşemeyenler ise ek tercih sürecinde tekrar tercih yapacaklar. YKS ek tercihlerin yapılacağı tarih ise henüz belli olmadı.

  HALİS AYGÜN NE DEMİŞTİ?

  ÖSYM Başkanı Halis Aygün Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada sonuçların bu hafta içerisinde erişime açılacağını duyurmuştu.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow