hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Üniversite tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? 2020 YKS tercih sonuçları...

  Üniversite tercih sonuçları ne zaman açıklanacak 2020 YKS tercih sonuçları...
  expand

  Üniversite yerleştirme sonuçları ÖSYM tarafından YKS tercihleri değerlendirilmesi tamamlandıktan sonra erişime açılacak. YKS tercih sonuçları ile öğrenciler 2020-2021 yılında eğitimlerini devam ettirecekleri üniversiteleri öğrenecekler. Peki, YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak, 2020 üniversite yerleştirme sonuçları tarihi belli oldu mu?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  2020 YKS tercih sonuçları ile ilgili geri sayım başladı. Üniversite sınavına katılan binlerce aday sonuçlar geçtiğimiz haftalarda öğrenmiş ve elde ettikleri puanlara göre tercihlerini gerçekleştirmişlerdi. Peki, tercih sonucu hangi tarihte duyulacak?

  YKS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK 2020?

  YKS tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ile ilgili bir bilgi yayımlanmadı. Ancak tercihlerin sona ereceği tarih ile elektronik kayıtların başlayacağı tarih göz önüne alındığında ortalama bir tarih elde etmek mümkün. Buna göre tercihlerin 14 Ağustos’ta sona ereceği elektronik kayıtların da 29 Ağustos’ta başlayacağı göz önüne alınırsa YKS tercih sonucunun 17-28 Ağustos tarihleri arasında açıklanacağı söylenebilir.

  YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 31 Ağustos-4 Eylül 2020'de, elektronik kayıtlar ise 29 Ağustos-2 Eylül 2020'de yapılacak.

  ÜNİVERSİTE YERLEŞTİRME SONUCU NEREDEN ÖĞRENİLECEK?

  Yerleştirme sonucu ÖSYM’nin sonuç sayfası olan “sonuc.osym” adresinden öğrenilebilecek. TC kimlik numaraları ve şifreleri ile sisteme giriş yapan adaylar sonuçlara buradan ulaşabilecekler.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow