hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  2020 YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Üniversite tercihleri...

  2020 YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak Üniversite tercihleri...
  expand

  YKS tercih sonuçları ÖSYM tarafından önümüzdeki günlerde ilan edilecek. Üniversite yerleştirme sonuçları için ÖSYM’den gelecek açıklamayı bekleyen adaylar sonuçların hangi tarihte açıklanacağını araştırmayı sürdürüyor. Peki, YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak ve sonuçlar nereden öğrenilebilecek?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  2020 YKS sınavı geçtiğimiz haftalarda yapılmış sınava katılan adaylar elde ettikleri puanlarla birlikte tercih işlemlerini gerçekleştirmişti. Tercih sürecinin tamamlanmasının ardındansa sonuçlar için geri sayım başladı. İşte TYT, AYT ve YDT puanlarıyla yapılan tercihlerin sonuçlarına ilişkin bazı detaylar…

  YKS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK 2020?

  YKS tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ile ilgili bir bilgi yayımlanmadı. Ancak tercihlerin sona erdiği tarih ile elektronik kayıtların başlayacağı tarih göz önüne alındığında ortalama bir tarih elde etmek mümkün. Buna göre tercihlerin 14 Ağustos’ta tamamlanması elektronik kayıtların da 29 Ağustos’ta başlayacağı göz önüne alınırsa YKS tercih sonucunun 17-28 Ağustos tarihleri arasında açıklanacağı söylenebilir.

  YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 31 Ağustos-4 Eylül 2020'de, elektronik kayıtlar ise 29 Ağustos-2 Eylül 2020'de yapılacak.

  ÜNİVERSİTE YERLEŞTİRME SONUCU NEREDEN ÖĞRENİLECEK?

  Yerleştirme sonucu ÖSYM’nin sonuç sayfası olan “sonuc.osym” adresinden öğrenilebilecek. TC kimlik numaraları ve şifreleri ile sisteme giriş yapan adaylar sonuçlara buradan ulaşabilecekler.

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow