hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte tarih detayı...

  YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak İşte tarih detayı...
  expand

  ÖSYM üniversite tercih sonuçları için bekleyen adaylar önümüzdeki günlerde açıklamayı yapacak. YKS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte binlerce öğrenci üniversitelere kayıt yaptırma hakkı kazanacak. Peki, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi YKS tercih sonuçları açıklamasını ne zaman yapacak?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Üniversite tercih sonuçları için gözler ÖSYM’den gelecek açıklamaya çevrildi. Üniversite öğrencisi olabilmek için tercih işlemlerini 23-29 Temmuz tarihleri arasında yapan adaylar yerleştirme sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte tercihlere ilişkin detayları öğrenebilecek.

  İlk yerleştirmelerde herhangi bir üniversiteye yerleşemeyen adaylar içinse ek tercih süreci başlamış olacak. Öte yandan üniversite kayıtları sonrasında boş kalan kontenjanlar da yine ek tercih süreci içerisinde yerini alacak. İşte üniversite kayıtları ve YKS tercih sonuçları ile ilgili bazı detaylar…

  ÜNİVERSİTE KAYIT TARİHİ AÇIKLANDI

  YÖK tarafından belirlenen üniversite kayıtları 19 Ağustos Pazartesi günü başlayacak. Öğrenciler öncelikle kazandıkları üniversiteye internet üzerinden kayıt yaptıracaklar. Ardından kazandıkları üniversite tarafından istenen belgeleri hazırlayıp 23 Ağustos’a kadar teslim edecekler. Yani üniversite kayıtları 19 – 23 Ağustos tarihleri arasında yapılacak.

  YKS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  22 Temmuz’da başlayan YKS tercihleri 29 Temmuz tarihinde yani bugün sona eriyor. Tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ise henüz belli değil. Ancak üniversite kayıt tarihi göz önüne alındığında tercih sonuçlarının kayıtlardan önceki son hafta da en geç 16 Ağustos Cuma günü açıklanması bekleniyor.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow