Gözler o tarihte! YKS tercih ve üniversite yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak?

Gözler o tarihte! YKS tercih ve üniversite yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak?

YKS tercih sonuçları Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından önümüzdeki günlerde açıklanacak. Üniversite hayali kuran binlerce öğrenci yaptıkları tercihlerin sonuçlarına göre kurumlara yerleşecek. Peki, ÖSYM üniversite tercih sonuçlarını ne zaman açıklayacak?

ÖSYM, yerleştirme sonuçları açıklaması ise YKS sonrasında tercihte bulanan adaylara sonuçları duyuracak. Kurum sonuçların açıklanacağı tarihle ilgili net bir bilgi paylaşmasa da üniversite kayıtlarının yaptırılacağı tarih sonuçlara ilişkini ipucu veriyor. İşte sonuçların açıklanmasının beklendiği tarih ve diğer detaylar…


YKS TERCİHLERİ NE ZAMAN AÇIKLANIR?


2019-YKS yerleştirme sonuçları için ÖSYM'den henüz bir açıklama yapılmadı. YKS tercihleri geçtiğimiz yıl 7-14 Ağustos tarihlerinde alınan tercih döneminin ardından 31 Ağustos tarihinde açıklanmıştı. Bu bilgiler göz önünde bulundurulduğunda, sonuçların bu yıl 15 Ağustos tarihinde açıklanması beklenebilir. Konuya ilişkin detaylar geldikçe haberimizde yer vereceğiz.


ÜNİVERSİTE KAYITLARI HANGİ TARİHTE?


YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 19-23 Ağustos 2019 tarihlerinde yapılacak. Elektronik kayıtlar ise 19-21 Ağustos 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecek.


Kayıt hakkı kazanan adayların, kayıt için gereken belgeleri tamamlayarak kayıt süresi içerisinde ilgili üniversitelere başvurmaları zorunlu olacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS