YKS (TYT – AYT – YDT) sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM sonuç sayfası

YKS (TYT – AYT – YDT) sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM sonuç sayfası

Yükseköğretim Kurumları Sınavı – YKS 2019 sonuçları sınava giren öğrenciler tarafından merakla araştırılıyor. Sonuçların açıklanacağı tarih Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından kamuoyuyla paylaşıldı. Peki, TYT, AYT ve YDT’den oluşan YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte merak edilen soruların cevabı…

Yükseköğretim Kurumları Sınavı – YKS 2019 sınavı sona erdi. Üç oturumdan oluşan YKS’nin ilk oturumu TYT (Temel Yeterlilik Testi) 15 Haziran’da, AYT (Alan Yeterlilik Testi) ve YDT (Yabancı Dil Testi) ise 16 Haziran’da gerçekleşti. Sınavların sona ermesinin ardından 20 Haziran’da YKS tercih kılavuzu yayınlandı. Ancak yayınlanan kılavuzun bilgilendirme amacıyla yayınlandığı asıl kılavuzun ise önümüzdeki günlerde yayınlanacağı bildirildi. Peki, YKS sonuçları yani (TYT, AYT ve YDT sonuçları ne zaman yayınlanacak? İşte merak edilen soruların cevabı…


YKS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?


Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçları sınav sonrası heyecanla bekleniyor. Konu ile ilgili ÖSYM tarafından yayınlanan takvime göre sonuçlar 18 Temmuz 2019'da açıklanacak. Sonuçların açıklanmasının ardından tercihler ise 23 – 29 Temmuz tarihleri arasında yapılacak.


YKS TERCİH KILAVUZU NE ZAMAN YAYINLANACAK?


ÖSYM tarafından geçtiğimiz günlerde bir tercih kılavuzu yayınlandı. Ancak yayınlanan tercih kılavuzunun ön fikir oluşturması amacıyla yayınlandığı açıklandı. Yani henüz asıl tercih kılavuzu yayınlanmadı. Peki; YKS tercih kılavuzu ne zaman yayınlanacak? İşte konu ile ilgili ÖSYM tarafından yapılan açıklama:


"2019-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu, 20 Haziran-1 Temmuz 2019 tarihleri arasında ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır. Kılavuz, adaylara ve diğer ilgililere ön bilgi vermek amacıyla yayımlanmaktadır. Bu nedenle adayların, tercihlerini belirlemeden önce tercih süresi içinde ÖSYM'nin internet adresinden yeniden yayımlanacak 2019-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunu dikkatle incelemeleri ve ÖSYM’den yapılan duyuruları takip etmeleri gerekmektedir. Adaylara ve kamuoyuna duyurulur."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS