YÖKDİL başvurusu nasıl yapılır? 2020 YÖKDİL sınav ücreti ne kadar?

YÖKDİL başvurusu nasıl yapılır? 2020 YÖKDİL sınav ücreti ne kadar?

ÖSYM tarafından alınan YÖKDİL başvuruları başladı. 2020 Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı başvuru ücreti ve sınavla ilgili detaylar da netleşti. Peki, YÖKDİL başvuru ücreti ne kadar, sınav ne zaman yapılacak?

YÖKDİL başvuru süreci ÖSYM tarafından 8 Ocak 2020 Çarşamba günü başlatıldı. 8 gün boyunca devam edecek başvuruların ardından adaylar 1. dönem sınavı için geri sayıma başlayacak.


YÖKDİL BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?


Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin AİS sayfası üzerinden TC kimlik numarası ve şifresi ile sisteme giriş yapan kişiler başvurularını tamamlayabilirler. Öte yandan adayların sınav için gerekli olan başvuru ücretini de ödemesi gerekiyor.


YÖKDİL SINAV ÜCRETİ NE KADAR?


Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı başvuru ücreti olarak 130 TL belirlendi. 2020 yılında bu sınava katılacak olan kişiler ÖSYM’nin anlaşmalı bankalarına ya da kartlı ödeme sistemine gerekli ücreti yatırabilirler. (https://odeme.osym.gov.tr/) adresinden yapılacak ödeme sonrası başvurular tamamlanmış olacak.


SINAV ÜCRETİ YATIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ…


SINAV NE ZAMAN?


Geçtiğimiz haftalarda 2020 sınav takvimini yayınlayan kurumun aktardığı bilgilere göre sınav ise 1 Mart 2020 Pazar günü yapılacak.


BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ..


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS