YÖKDİL saat kaçta başlıyor? YÖKDİL sınav giriş belgesi kontrol sayfası

YÖKDİL saat kaçta başlıyor? YÖKDİL sınav giriş belgesi kontrol sayfası

YÖKDİL sınavı için geri sayım başladı. 2019 Kasım Ayı YÖKDİL Sınavı yarın yapılacak. Sınav öncesi öğrenciler sınavın başlangıç saatini ve kaç dakika süreceğini araştırıyor. Öte yandan YÖKDİL giriş belgesi sorgulama sayfası da merak edilenler arasında yer alıyor. Peki, YÖKDİL saat kaçta başlayacak ve kaç dakika sürecek? İşte ÖSYM sınav giriş belgesi sorgulama sayfası…

YÖKDİL sınavı 3 Kasım 2019 Pazar günü yani yarın yapılacak. Sınav öncesi son hazırlıklarını yapan adaylar sınav giriş belgesi sorgulama sayfasını araştırıyor. Öte yandan sınavın saati ve kaç dakika süreceği de merak edilenler arasında yer alıyor. Peki, YÖKDİL saat kaçta başlayacak ve kaç dakika sürecek? İşte, ÖSYM tarafından yayınlanan YÖKDİL sınav giriş belgesi sorgulama sayfası…


YÖKDİL KAÇTA BAŞLAYACAK, KAÇ DAKİKA SÜRECEK?


YÖKDİL 3 Kasım 2019 Pazar günü saat 10.15’te tek oturum halinde gerçekleştirilecektir. Sınava girecekler saat 10.00’a kadar sınav giriş merkezlerine alınacaklar saat 10.00’dan sonra gelenler ise sınavların yapıldığı binalara alınmayacaklar.


Adaylara, çoktan seçmeli ve 5 (beş) cevap şıklı 80 (seksen) adet soru sorulacak ve 180 (yüz seksen) dakika sınav süresi verilecektir.


YÖKDİL SINAV BELGESİ ÇIKARMAK İÇİN TIKLAYIN


YÖKDİL SINAV DEĞERLENDİRMESİ NASIL YAPILIYOR?


Değerlendirme 100 (yüz) puan üzerinden, yalnızca doğru cevaplar dikkate alınarak yapılacak, yanlış cevaplar sınav sonucuna etki etmeyecektir Adayın birden fazla cevap verdiği sorular yanlış kabul edilecektir. Sınavdan sonra yapılan analizlerde bir testteki sorulardan herhangi biri, biçimsel veya bilimsel bir nedenle “geçersiz” sayıldığı takdirde, sınava giren adayların ilgili soruyu doğru cevapladığı kabul edilecektir. Puan hesaplamasında [Puan = (Doğru Sayısı / Soru Sayısı) × 100] formülü kullanılacaktır.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS