YÖKDİL sınav itirazı nereden ve nasıl yapılır?

YÖKDİL sınav itirazı nereden ve nasıl yapılır?

YÖKDİL sınavı 10 Mart 2019 tarihinde tek oturum olarak gerçekleştirildi. Sınav sorularına, sonuçlarına ya da farklı bir konuya itiraz etmek isteyen kişiler için YÖKDİL sınav itiraz süreci başladı. Peki, sınav sonuçları nereden öğrenilebilir ve itirazlar nasıl yapılır?

YÖKDİL sınav itirazları ile ilgili detaylar son oturuma katılan adaylar tarafından araştırılmaya devam ediyor. Sınav kılavuzu içerisinde yer alan açıklamalarda itirazların nasıl ve nereden yapılabileceği bilgisi paylaşılmıştı. İşte YÖKDİL sınav itirazları ile ilgili bilinmesi gereken tüm detaylar…

Adaylar sınav sorularına ve sınav uygulamasına ilişkin itirazlarını sınav takviminde belirtilen tarihler arasında yani 11-15 Mart tarihleri arasında yapmak zorunda.

YÖKDİL’in resmi internet adresine giriş yapan adaylar yokdil.yok.gov.tr üzerinden çevrimiçi olarak erişilen Sınav İtiraz Formu vasıtasıyla itirazlarını yapabilecek.

YÖKDİL SINAV İTİRAZI İÇİN TIKLAYINIZ…

İtirazların geçerli olabilmesi için adayların her bir itiraz türü için ilgili sistem üzerinden kredi/banka kartı vasıtasıyla 10 (on) TL ödemesi gerekiyor.

Adaylar gerekli ücreti yatırmaz, söz konusu formu eksiksiz ve doğru şekilde doldurarak onaylamazsa itirazları geçerli sayılmayacak.

Öte yandan ilgili tarihler dışında veya başka kanallardan yapılan itirazlar da yine kurum tarafından dikkate alınmayacak.

 

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS