YÖKDİL sonbahar başvuruları ne zaman? 2019 YÖKDİL sonbahar sınavı

YÖKDİL sonbahar başvuruları ne zaman? 2019 YÖKDİL sonbahar sınavı

YÖK, Ankara Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi işbirliği ile gerçekleştirilen YÖKDİL sınavının tarihi belli oldu. Hatırlanacağı gibi son sınav geçtiğimiz Mart ayında yapılmıştı. 2019 sonbahar YÖKDİL sınavı ne zaman? Başvurular ne zaman başlayacak? İşte, YÖKDİL ile ilgili merak edilenler…

YÖKDİL 2019 sonbahar sınavının tarihi belli oldu. Yükseköğretim Kurulu YÖK tarafından yapılan açıklamayla YÖK sonbahar sınav tarihi de belli olmuş oldu. Yüksek lisans ve doktora adayları ile yabancı dil bilgisini ölçmek isteyenler 2019 YÖKDİL sonbahar sınavının tarihini araştırıyor. Peki, YÖKDİL sınavı ne zaman? Başvurular ne zaman başlıyor? İşte, cevabı…


YÖKDİL 2019 NE ZAMAN?


2019 yılı bahar dönemi sınavı başarıyla gerçekleştirilmiş olan YÖKDİL, 2019 yılı sonbaharından itibaren artık “ÖSYM” tarafından, yine YÖK’ün koordinasyonunda, “Fen, Sağlık ve Sosyal Bilimler” alanlarında uygulanmaya devam edecektir.


2019 yılı sonbahar dönemi YÖKDİL sınavı 03 Kasım 2019 tarihinde, “Almanca, Arapça, Fransızca ve İngilizce” dillerinde, “Fen, Sağlık ve Sosyal Bilimler” alanlarında yapılacaktır.


"Akademisyen dostu Yeni YÖK" olarak kurguladığımız YÖKDİL Sınavı yine YÖK'ün koordinesinde ÖSYM tarafından yapılmaya devam edilecek olup, sınav tarihlerine ilişkin bilgi her yıl ÖSYM’nin sınav takviminde yer alacaktır.


YÖKDİL BAŞVURULARI NE ZAMAN?


YÖKDİL sınav tarihi belli oldu. Ancak başvuruların ne zaman yapılacağıyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Başvuru tarihi belli olur olmaz sizlerle paylaşacağız.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS