YÖKDİL soruları, cevapları ve sonuçları ne zaman açıklanacak?

YÖKDİL soruları, cevapları ve sonuçları ne zaman açıklanacak?

ÖSYM 2019 YÖKDİL sınavı ile adayların yabancı dil bilgisi seviyelerini tespit edecek. Sınava katılan adaylar öncelikle YÖKDİL soruları ve cevapları için geri sayıma başlayacak ardından da sonuçlar için kurumdan gelecek açıklama beklenecek. Peki, YÖKDİL sonuçları hangi tarihte açıklanacak?

YÖKDİL soruları ve cevap anahtarı ile adaylar resmi olmayan sonuçlara göre sınavdan elde ettikleri puanları kendilerince karşılaştırma yaparak tespit edebilecekler. ÖSYM’nin YDS ve e YDS gibi adayların yabancı dil bilgisi seviyelerini ölçtüğü sınavlardan biri olan YÖKDİL 3 Kasım 2019 günü gerçekleştiriliyor. Sınav sonuçlarının açıklanmasının ardındansa adaylar elde ettikleri puanları diledikleri alanlarda kullanabilecekler.


Peki, 2019 Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı değerlendirmesi nasıl olacak, adaylar sonuçları nereden ve ne zaman öğrenebilecekler?


SINAV DEĞERLENDİRİLMESİ NASIL YAPILIYOR?


Değerlendirme 100 (yüz) puan üzerinden, yalnızca doğru cevaplar dikkate alınarak yapılacak, yanlış cevaplar sınav sonucuna etki etmeyecektir Adayın birden fazla cevap verdiği sorular yanlış kabul edilecektir. Sınavdan sonra yapılan analizlerde bir testteki sorulardan herhangi biri, biçimsel veya bilimsel bir nedenle “geçersiz” sayıldığı takdirde, sınava giren adayların ilgili soruyu doğru cevapladığı kabul edilecektir. Puan hesaplamasında [Puan = (Doğru Sayısı / Soru Sayısı) × 100] formülü kullanılacaktır.


YÖKDİL SORULARI, CEVAPLARI VE SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?


ÖSYM’den konuyla ilgili resmi bir tarih açıklaması gelmese de soruların ve cevap anahtarının önümüzdeki hafta açıklanması beklenirken YÖKDİL sonuçlarının da 28 Kasım 2019 tarihinde adaylara duyurulacağı öğrenildi. Sorular ve cevaplar ise kurumun AİS sayfası üzerinden erişime açılacak.


ÖSYM AİS SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ...


Sınava katılan kişiler sonuçları Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin diğer sınavlarında olduğu gibi “sonuc.osym.gov.tr” adresinden TC kimlik numaraları ve şifrelerini girerek öğrenebilecekler.


ÖSYM SONUÇ SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ...

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS