Yolu kazdı, ulaşımı kapadı

Yolu kazdı, ulaşımı kapadı

Adıyaman'da, kendisine ait araziye belediye tarafından izinsiz olarak yol yapıldığını öne süren Mehmet Ali Karaaslan, iş makinesiyle kazdığı bölgeyi taşlarla kapatarak ulaşıma kapattı.

Mehmet Ali Karaaslan, izni olmadan Adıyaman Belediyesi'nce kamulaştırılan arazisinden yol geçirildiğini iddia etti. İzni dışında yapılan işlemin hukuksuz olduğunu ve başvurusuna belediye yetkililerinin de tepkisiz kaldığını öne süren Karaaslan, bugün arazisinden geçtiğini iddia ettiği yolu iş makinesiyle kazdırdı ve ardından taş döşeyerek ulaşıma kapattı.


Mermerciler Sitesi'ne de ulaşımın sağlayan yolun kazılması nedeniyle iş yerlerine gidemeyen esnaflar alternatif yolları kullanırken durumu belediyeye bildirdi. İhbar üzerine bölgeye gelen belediye ekipleri ölçüm yaparak kazılan bölgenin bir bölümünü doldurarak trafik akışını sağladı.


Arazisinden yol geçirildiğini ileri süren Karaaslan, Adıyaman Belediyesi'nin izinsiz şekilde kamulaştırma yaptığını belirterek, "Kamulaştırma işlemi kanuni olarak yapılır, vatandaşa parası ödenir. Belediye iznimizi almadan yolu yapıyor ve ardından bizi mahkemeye giderek hakkımızı aramamız gerektiğini söylüyor. Kamulaştırma işlemi yapılmadan arazimizin kullanımına izin vermeyeceğim" dedi.


AK Parti'de seçim öncesi önemli değişiklik


Dövizde çifte tırmanış


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS