Yüksekova'da gerginlik! Polisle çatışma çıktı...

Yüksekova'da gerginlik! Polisle çatışma çıktı...

Şanlıurfa'nın Suruç İlçesi'ndeki patlamada hayatını kaybeden İngilizce öğretmeni 28 yaşındaki Süleyman Aksu için Cengiz Topel Caddesi üzerinde yürüyüş ve basın açıklaması düzenlendi. Aralarında HDP Hakkari milletvekilleri Abdullah Zeydan ile HDP Van Milletvekili Adem Özcaner'in de bulunduğu kalabalık, sık sık 'Süleyman hoca ölümsüzdür' sloganı attı.

IŞİD terör örgütü aleyhine sık sık sloganların atıldığı yürüyüşte, hayatını kaybeden Yüksekovalı öğretmen Süleyman Aksu'nun fotoğraflarının yer aldığı dövizler taşındı. Yürüyüş sırasında Aksu'nun hayattayken okuduğu şiirin dinletilmesi sırasında duygulu anlar yaşanırken, birçok kişi gözyaşlarına boğuldu. Yürüyüşte konuşan HDP Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan, Suruç bombalı katliamını kınadı.


Yapılan basın açıklamasının ardından toplanan kalabalık dağılırken yüzleri kapalı bir grup gösterici çarşı merkezinde yola barikat kurup ateş yakıp, havai fişek attı. Polis, eylemci gruba tazyikli su ve biber gazı ile müdahale ederken, eylemciler polise taş ve molotof atarak karşılık verdi. Olaylar ara sokaklarda devam etti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS