Yüksekova'daki operasyonda PKK'nın 2 üst düzey ismi öldürüldü

Yüksekova'daki operasyonda PKK'nın 2 üst düzey ismi öldürüldü

Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki operasyonlarda PKK'nın Yüksekova kadın sorumlusu olduğu belirtilen ve Zilan kod ismini kullanan Emel Güçlü ile örgütün ilçedeki lojistik sorumlusu Necmettin Duman öldürüldü. Operasyonda 16 PKK'lı öldürüldü.

Bölgedeki güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, PKK'ya yönelik operasyonlar kapsamında, Yüksekova'da ikisi üst düzey 16 PKK'lı öldürüldü.


Nusaybin'de PKK binayı patlattı: 6 şehit


PKK'lılardan birinin örgütün Yüksekova kadın sorumlusu "Sara" telsiz kodunu kullanan Emel Güçlü (kod ismi Zilan) olduğu belirtildi. Öldürülen PKK'lılardan birinin yanında da korumasının bulunduğu belirtildi. Bu PKK'lının öldürülmesiyle Bixi makinalı tüfeği ve tabancasının da ele geçirildiği bilgisi verildi.


Yüksekova'da PKK'lıların binaların altına kazdıkları tünel tespit edildi


Yüksekova lojistik sorumlusu Necmettin Duman da üzerinde yakalandığında kendisini patlatmak üzere el bombalarıyla tuzaklanmış bir düzenekle birlikte ölü olarak geçirildi. Duman'ın yanında, M-16 silahı ve bir tabanca da bulundu.


Operasyonda 16 PKK'lıdan 3'ünün cesedi çatışmalar nedeniyle alınamadı.


Öte yandan Yüksekova'daki operasyonda Orman, Güngör ve Cumhuriyet mahallelerinde şiddetli çatışmalar yaşandığı gözlendi. 34'üncü Hudut Tugay Komutanlığından kalkan helikopterlerin de ilçe çevresindeki stratejik noktalara asker ve polis indirdiği görüldü.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS