Yurdun dört bir yanında 15 Temmuz anmaları!

Darbeye direnişin 3. yılında 15 Temmuz’da şehit olanlar için yurdun dört bir yanında törenler düzenlendi.İSTANBUL
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirilen "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Buluşması" için vatandaşlar, Atatürk Havalimanı'na akın etti.
ANKARA
Ankara'da, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Kızılay Meydanı'nda etkinlik düzenlendi.
Programa çok sayıda vatandaş ellerinde Türk bayraklarıyla katıldı.
İZMİR
İzmir'de, "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" kapsamında "Demokrasi Yürüyüşü" düzenlendi.
Basmane Meydanı'nda başlayan yürüyüşe protokol üyelerinin yanı sıra vatandaşlar da eşlik etti. Türk bayrağı taşıyan vatandaşlar, "Darbeye hayır, demokrasiye evet", "Öleceksek adam gibi ölelim", "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" yazılı pankart açtı.
AYDIN
Aydın'da, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yürüyüş düzenlendi. Aydın Valiliği önünde toplanan protokol üyeleri ve vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla yürüyerek, Adnan Menderes Bulvarı'ndan Atatürk Kent Meydanı'na geldi.
DİYARBAKIR
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Diyarbakır'ın merkez Kayapınar ilçesindeki 15 Temmuz Şehitler Parkı'nda program düzenlendi. Etkinliğe çok sayıda vatandaş katıldı.
SİNOP
Sinop’ta, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla geniş katılımlı 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Yürüyüşü düzenlendi.
KASTAMONU
Kastamonu'da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında üçüncüsü düzenlenen Ulusal 15 Temmuz Şehitlerini Anma Bisiklet Yarışması sona erdi. Yarışlar, Ilgaz 15 Temmuz İstiklal Tüneli ile Cumhuriyet Meydanı arasındaki 50 ve 100 kilometrelik parkurlarda gerçekleşti.
Kastamonu'da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlendi. Kışla Parkı'nda etkinliklere katılmak üzere toplanan vatandaşlar, yürüyerek Cumhuriyet Meydanı'na geldi.
GAZİANTEP
Gaziantep'te 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlendi. Şahinbey Belediyesi önünde toplanan vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla yürüyerek, etkinliklere katılmak için 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'na geldi.
MUŞ
Muş’ta taksiciler, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 3’üncü yıldönümünde, Türk bayraklarıyla donattıkları araçlarıyla şehir turu atarak, şehitleri andı.
SAKARYA
Sakarya'da, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Demokrasi Meydanı'nda program düzenlendi.
OSMANİYE
Osmaniye'de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı'nda program düzenlendi. Etkinlik öncesi Devlet Bahçeli Meydanı'nda toplanan protokol üyeleri ve vatandaşlar, Mehteran Takımı eşliğinde Cumhuriyet Meydanı'na kadar yürüdü.
ERZURUM
Sağlık Bakanlığınca yapımı sürdürülen, tamamlandığında 400 bin metrekare alanda ihtiyaç halinde 3 bin yatak kapasiteli olacak Erzurum Şehir Hastanesi, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anısına "kırmızı" ve "beyaz" ışıklarla aydınlandı.Sağlık Bakanlığının Doğu Anadolu'daki en önemli sağlık projelerinden olan ve yüzde 90'ı tamamlanan hilal şeklindeki şehir hastanesi, ilk ışıklarını 15 Temmuz şehitleri anısına yaktı. Hastanenin hilal şeklindeki ana binası kırmızı ışıklarla renklendirilirken, etrafındaki ek binalarda ise beyaz ışıklar yakıldı. Drone ile havadan görüntülenen ve al bayrağın renkleri kırmızı, beyaz ile aydınlatılan hastane görsel şölen oluşturdu.
İstanbul / Büyük Çamlıca Camii
15 Temmuz darbe girişiminin 3'üncü yıl dönümü anmaları kapsamında Büyük Çamlıca Camii mahyasından dev Türk bayrağı yansıtıldı. Dev led bayrak havadan görüntülendi. 15 Temmuz darbe girişiminin 3'üncü yıl dönümü anmaları kapsamında Büyük Çamlıca Camii mahyasından Türk bayrağı yansıtıldı. Dev led bayrak havadan görüntülendi. Led bayrak ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ışıklarının birlikte yer aldığı görüntüler görsel şölen oluşturdu.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS