Son dakika haberi: Yüz yüze eğitim hangi illerde başlıyor? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Video: Son dakika haberi: Yüz yüze eğitim hangi illerde başlıyor? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan hangi ilde eğitimin başlayacağı ile ilgili açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde Kabine Toplantısı gerçekleşti. Toplantıda yerinde karar dönemiyle ilgili konular ele alındı. Birçok öğrencinin merak ettiği soru da yanıt buldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan hangi ilde eğitimin başlayacağı ile ilgili açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Okullar, Türkiye genelindeki tüm okul öncesi eğitim kurumlarında ilkokullarda 8. ve 12. sınıflarda eğitim öğretime açılacaktır. Düşük ve orta riskli illerde ilaveten ortaokullar ve liseler dahil diğer kademelerde de eğitim öğretime başlanacaktır. Yüksek ve çok yüksek riskli illerimizde ise, genel uygulamanın dışında sadece liselerdeki yüz yüze sınavlar yapılacaktır." dedi. 

DÜŞÜK RİSKLİ İLLER (MAVİ)

Uşak, Şanlıurfa, Diyarbakır, Bingöl, Muş, Bitlis, Batman, Mardin, Siirt, Şırnak, Hakkari, Van, Ağrı ve Iğdır Kovid-19'da düşük riskli (mavi) iller olarak açıklandı.

ORTA RİSKLİ İLLER (SARI)

Ankara'nın yanı sıra Bursa, Manisa, Aydın, Denizli, Isparta, Afyonkarahisar, Eskişehir, Çankırı, Kastamonu, Karabük, Bartın, Çorum, Yozgat, Kırşehir, Nevşehir, Sivas, Kahramanmaraş, Adana, Gaziantep, Hatay, Malatya, Erzincan, Tunceli, Elazığ, Bayburt, Erzurum ve Kars da orta riskli (sarı) kategoride yer aldı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS