Son Dakika

Yüz yüze eğitim hangi sınıflar için başlıyor? Yarın hangi illerde okul var? 15 Şubat 2021 İstanbul'da okullar tatil mi?

A A

14.02.2021 - 19:10

Birçok öğrenci için yarın okullarda yüz yüze eğitim başlayacak. 22 Ocak 2021 tarihinde başlayan yarı yıl tatili sona erdi. Türkiye'deki köy okullarının tüm kademelerinde ve tüm bağımsız anaokullarında yarın ders zilinin çalması planlanıyordu. MEB'in takvimine göre okullar 1 Mart'tan sonra ise kademeli olarak açılıyor. Ortaokul 5,,6 ve 7. sınıflarda ise eğitim öğretim online olarak devam edecek. Peki ama yarın hangi illerde hangi sınıflar için yüz yüze eğitim başlıyor? Çanakkale, Bursa, Tekirdağ, Balıkesir, Sakarya, Zonguldak ve İstanbul Valiliğinden okullar ile ilgili son dakika kararları ve açıklamaları gelmeye devam ediyor. İşte 15 Şubat 2021 tarihinde kar sebebiyle okullarda eğitimin tatil edildiği iller....

Yüz yüze eğitim hangi sınıflar için başlıyor? Yarın hangi illerde okul var? 15 Şubat 2021 İstanbul'da okullar tatil mi?

Yüz yüze eğitimin bazı sınıflar için 15 Şubat'ta başlamasına saatler kala eğitimde kar engeli yaşandı. Yarın hangi sınıfların açılacağı konusu velilerin gündeminde yer almaya devam ediyor. Gelen son dakika haberine göre; Zonguldak, Bursa, Çanakkale, Balıkesir, Tekirdağ ve Sakarya'da kar yağışı nedeniyle okullarda yarın yüz yüze eğitim yapılamayacak. Konuyla ilgili Valiliklerden son dakika açıklaması gelmeye devam ediyor. İşte, 15 Şubat’ta yüz yüze eğitimle açılacak sınıflar ve birçok ilin Valiliğinden yapılan kar tatili açıklaması...

Türkiye'de bazı illerde yaşanan yoğun kar yağışı sebebiyle okullar tatil edildi. Birçok vatandaş hangi illerde okulların tatil edildiğini araştırıyor. 

Hangi illerde okullar tatil edildi? Yarın okul var mı?

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Çanakkale'de etkili olan kar yağışı nedeniyle 15 Şubat Pazartesi günü bazı okullarda başlayacak olan yüz yüze eğitime bir gün ara verildiğini açıkladı. Buna göre; Çanakkale'de yüz yüze eğitim 16 Şubat Salı günü başlayacak. Ayrıca tüm kamu kurum ve kuruluşlarında görevli olan engelli personel ile hamile personel de, yarın idari izinli sayılacak.

Zonguldak Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, kentte yoğun kar yağışı beklendiğinden buzlanma ve don olayı gibi ağır kış koşullarının olumsuz etkilerinin en aza indirilmesi amacıyla İl Hıfzıssıhha Kurulu'nca kararlar alındığı belirtildi. Açıklamada, İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı özel ve resmi okullarda 15 Şubat Pazartesi günü başlayacak yüz yüze eğitimin, 1 gün süreyle ertelenmesinin kararlaştırıldığı bildirildi. Eğitimin aksamaması için pazartesi günü uzaktan eğitim yapılacak.

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, yaptığı açıklamada, “İlimizde etkili olan ve yarında devam etmesi beklenen yoğun kar yağışı nedeniyle İlimiz genelinde Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı resmi ve özel okul ve kurumlardan, yüz yüze eğitim yapanlar için eğitim öğretime, 15 Şubat Pazartesi günü için, 1 (bir) gün süreyle ara verilmiştir.

Yine tüm kamu kurum ve kuruluşlarında görevli olan engelli personel ile hamile personel de 15 Şubat 2021 Pazartesi günü idari izinli sayılacaktır “dedi.

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, kentteki okullarda yarın başlanması planlanan yüz yüze eğitimin kardan dolayı 1 gün ertelendiğini duyurdu.

Vali Şıldak, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, kar yağışının devam etmesi ve ulaşımda aksamalar oluşabileceği ihtimali üzerine, yarın başlaması planlanan resmi ve özel anaokulu, ilkokul ve ortaokulların eğitim faaliyetlerinin 1 gün ertelendiğini bildirdi. Bu okullarda yüz yüze eğitiminin 16 Şubat Salı günü başlayacağını belirten Şıldak, "Ayrıca hamile, engelli ve kronik rahatsızlığı bulunan kamu personelimiz 1 gün süreyle idari izinli sayılacaktır. Bütün öğrencilerimize sağlık ve başarı diliyorum." ifadelerini kullandı.

Tekirdağ'da yoğun kar yağışı nedeniyle yarın yüz yüze eğitime başlamasına karar verilen okullarda eğitime 2 gün ara verildi. Tekirdağ Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, yoğun kar yağışı nedeniyle okullarda eğitime 2 gün ara verilmesi kararı aldı.

Valilikten yapılan açıklamada, "İlimiz genelinde devam eden yoğun kar yağışı, buzlanma ve ulaşımda oluşması muhtemel riskler nedeniyle 15 şubat pazartesi günü yüz yüze eğitime başlamasına karar verilen il geneli Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı resmi ve özel okulların yüz yüze eğitime başlama kararı 2 gün süreyle ertelenmiş olup yüz yüze eğitimin ertelendiği okullarımızda da eğitime uzaktan eğitimle devam edilecektir" denildi.

Enez Kaymakamlığı da ilçe merkezi ve köylerde devam eden yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle eğitim ve öğretime 15 Şubat Pazartesi günü(yarın) bir gün süreyle ara verildiğini duyurdu

Bursa Valiliğinden yapılan açıklamada, 15 Şubat'ta geçilmesi planlanan yüz yüze eğitimin yoğun kar yağışı nedeniyle 2 gün ertelendiği duyuruldu.

Bursa'da etkili olan kar yağışı nedeniyle 15 Şubat Pazartesi günü geçilmesi planlanan yüz yüze eğitimin 2 gün ertelendiği belirtildi. Bursa Valiliğinden yapılan açıklamada, İlimiz genelinde devam eden yoğun kar yağışı ve ulaşımda oluşması muhtemel riskler nedeniyle 15 Şubat pazartesi günü yüz yüze eğitime başlanmasına karar verilen resmi ve özel okullar ile Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı yatılı ve gündüzlü Kuran kurslarının yüz yüze eğitime başlama kararının 15 Şubat 2021 tarihinden itibaren 2 gün süreyle ertelenmesine, yüz yüze eğitimin ertelendiği okullarımızda eğitime uzaktan eğitim yoluyla devam edilmesine, özel eğitim rehabilitasyon merkezlerinde de eğitime 2 gün ara verilmesine karar verilmiştir denildi.

İstanbul'da okullar tatil mi 15 Şubat 2021?

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya yaptığı açıklamada "Yoğun kar yağışı ve fırtına devam ediyor. Bütün eğitim kurumlarımızda yüz yüze eğitime 17.02.2021 Çarşamba gününe kadar ara veriyoruz. Dikkati ve tedbiri elden bırakmayalım" dedi.