Zirve Yayınevi'nde mütalaa hazırlığı

Zirve Yayınevi'nde mütalaa hazırlığı

Zirve Yayınevi'nde biri Alman uyruklu 3 kişinin boğazının kesilerek öldürülmesine ilişkin davanın 91. duruşmasının öğleden sonraki bölümünde, ara kararını açıklayan mahkeme, esas hakkındaki mütalaasını hazırlaması için dosyanın savcıya verilmesini kararlaştırdı.

Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada, tutuklu sanıklar Mehmet Ülger, Ruhi Abat, Haydar Yeşil, Murat Göktürk, Abdullah Atılgan, Mehmet Çolak, Adil Akçay, Adem Gedik, Levent Ercan Gelegen, Abuzer Yıldırım, Salih Gürler, Cuma Özdemir, Hamit Çeker, Emre Günaydın ile tutuksuz sanık Hüseyin Yelki hazır bulundu.Mahkeme Başkanı Hayrettin Kısa, sanıklara delillerle ilgili beyanda bulunmak isteyip istemediklerini sordu.Söz alan Mehmet Ülger, ortada ses kayıtlarının olduğunu ancak ses kayıtları değiştirildiği için bir şey söyleyemediğini öne sürerek "Bu ses kayıtları kısık sesle alınmış. Ses kayıtları üç kişi arasında geçmiş. Ben
kesinlikle o ses kayıtlarında yokum. Bulunmadığım bir ortamda ses kayıtları alınmış" dedi.Adem Gedik ise mahkemeye sürekli gelip gittiğini ve bir şeyin değişmediğini iddia ederek "Bazı olaylar gelişiyor ama bunlar benim lehime değil, aleyhime gelişiyor. Şube müdürüm, TİM komutanım misyonerlikle ilgili ve aşırı sağ gruplarla ilgili takip yapmamı istediler. Bana amirlerim söyledi. Takip edemem gibi bir şey söz konusu olmazdı" diye konuştu.Gedik, "Dosyayı etkilememek adına kılımı bile kıpırdatmadım" ifadesini kullandı.


Sanıkların ardından söz alan Savcı Zafer Hazar, sanıkların tutukluluk hallerinin devamını isteyerek esas hakkında mütalaa hazırlamak için Mahkeme Başkanı Hayrettin Kısa'dan dosyayı talep ettiğini bildirdi.Ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanıkların tutukluluk halinin devamına ve esas hakkındaki mütalaasını hazırlaması için dosyanın savcıya verilmesini kararlaştırdı.Duruşma 24 Şubat 2014'e erteledi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS