Zonguldak'taki kömür ocağının sahibi tutuklandı

Zonguldak'taki kömür ocağının sahibi tutuklandı

Zonguldak'ın Kilimli ilçesinde ruhsatsız işletildiği iddia edilen kömür ocağının sahibi tutuklandı.

Gelik beldesinde metan gazından zehirlenerek yaşamını yitiren madenciler Hasan Ay ile Saim Alkan'ın çalıştığı ve ruhsatsız işletildiği ileri sürülen kömür ocağının sahibi Fatih Ç. gözaltına alındı.


Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlı, çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandı.


Fatih Ç, ifadesinde, hayatını kaybeden işçiler Al ve Kalkan'ı, olaydan 3 gün önce bekçi olarak işe aldığını öne sürdü. Fatih Ç'nin "Ocağın dışında pahalı malzemeler olduğu için hırsızlık olayına karşı onları bekçi olmaları için işe aldım. Ocak çevresinde maddi değeri yüksek malzemeler vardı. Maden ocağına girmemeleri konusunda uyardım. Ocak içinde havalandırma olmadığını ve içeri girmemelerini söyledim. Olay günü ocağa gittim. Dışarıda olmadıklarını ve ışığın da yanmadığını gördüm. Ocak girişindeki mührün kaldırıldığını ve maden ocağının giriş kısmının açık olduğunu fark ettim. Ocağa girdiklerini anladım. İçeri girip 25-30 metre gittikten sonra onların yerde hareketsiz yattıklarını gördüm" şeklinde konuştu.


Zonguldak'taki kaçak kömür ocağında 2 işçi hayatını kaybetti


Zonguldak'ın Kilimli ilçesinde 10 Şubat'ta, ruhsatsız işletildiği iddia edilen kömür ocağında metan gazından zehirlenen Saim Alkan ve Hasan Ay yaşamını yitirmişti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS