“Burada Hayat Var”, Konya'da

“Burada Hayat Var”,  Konya'da

CNN TÜRK’te, 19 Kasım Cumartesi günü 16.00’da Aynur Tartan’la Burada Hayat Var’a VOB Yönetim Kurulu Başkanı ve yine İzmir Ticaret Borsası’nın ilk ve tek kadın Başkanı, başarılı iş kadını Işınsu Kestelli, müzisyenliği, sinemacılığı ve gazeteciliği kadar siyasetçi kimliğiyle de tanıdığımız yurdumuzun barış elçilerinden Zülfü Livaneli ve başarılı kadar güzelliğiyle de adından söz ettiren ünlü oyuncu Meltem Cumbul Mevlana Diyarı, hoşgörü kenti Konya’yı Aynur Tartan’la “Burada Hayat Var”’a anlattılar.

Bir yaz günü Konya’da dünyaya gelen Zülfü Livaneli; çocukluğundaki Ilgın’ı, orada geçirdiği yaz tatillerini ve daha bir çok Konya yaşanmışlığını Aynur Tartan’la “Burada Hayat Var”’da paylaştı. Ilgın’da geçirdiği günleri adeta bir masal dünyasına benzeten Livaneli; “Ilgın bambaşka bir yerdi. Müthiş bir masal dünyasıydı. Anneannemlerin orada konağı vardı. Harika yemekler yapılırdı. Çoban böreği diye bir börek yaparlardı. Ve hatta ben o böreği bir romanımda dünyanın en lezzetli şeyi olarak kullandım” dedi.

Herkesin yıllardır İzmirli olarak bildiği Meltem Cumbul’un Konya Akşehirli olduğu Aynur Tartan’la “Burada Hayat Var”’da ortaya çıktı. Nasıl Konyalı olduğunu, “Anne tarafı Selanik’ten İzmir’e göçmüş. Baba tarafım ise Nepal’dan Afyon’a, Afyon’dan Konya’ya, Konya’dan da Akşehir’e gelmişler” diyerek anlatan Cumbul duruşunun ve oturuşunun biçimini bile Konyalı olmasına bağladı.

Anne tarafından Konyalı olan Işınsu Ketseli ise “Ben Konya’da doğup İzmir’de büyüyen birisi olarak kendimi çok şanslı görüyorum. İki şehirden ve kültürlerinden çok etkilendiğimi düşünüyorum. Her şeyden önce çok inançlı bir insanım. Yüce Mevlana’nın etkileri tabi ki hepimizde var” diyerek Konyalı olmanın kendisine neler kattığını anlattı.

Işınsu Kestelli’nin, Meltem Cumbul’un ve Zülfü Livaneli’nin buluştuğu, memleket sohbetlerinin yapıldığı, anıların paylaşıldığı Aynur Tartan’la “Burada Hayat Var” 19 Kasım Cumartesi günü saat 16:00’da CNN Türk ekranlarında ve CNN Türk radyoda yayınlanacak.


YAYIN TARİHİ: 19 KASIM 2011 / CUMARTESİ
YAYIN SAATİ: 16.00

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS