Aynur Tartan’la “Burada Hayat Var”da bu hafta Adana konuşuluyor

Aynur Tartan’la “Burada Hayat Var”da bu hafta Adana konuşuluyor

CNN TÜRK’te, inşaat işçiliğinden meclise uzanan zorlu hayatıyla Adana Milletvekili Ali Demirçalı, belgeselleriyle gönlümüzde taht kuran, başarılı televizyon programcısı Nebil Özgentürk ve sesiyle olduğu kadar yaşanmışlıklarıyla da dikkat çeken Rojin; 40 dereceyi bulan yaz sıcakları, kebabı, şalgamı ve dam uykularıyla ünlü Adana’yı 12 Kasım Cumartesi günü 16.00’da Aynur Tartan’la Burada Hayat Var’a anlattılar.

Hayatta kendisine hep zor olanların düştüğüne inanan mücadeleci, azimli ve başarılı milletvekili Ali Demirçalı, memleketinin dünü ve bugünü arasındaki farkları “Benim zamanımda Adana fabrikalarıyla, sanayisiyle tarımın başkentiydi. Büyük bir cazibe merkeziydi. Ama bugün Adana artık göç alan bir kent değil aksine göç veren bir kent haline geldi. Çünkü sanayi ve tarım tükenme noktasında.” diyerek anlattı.

Tıpkı Ali Demirçalı gibi insanın içini burkan bir hayat hikâyesinin başkahramanı Rojin; “Adana demek bici bici demek, şalgam demek, çiğ köfte demek, upuzun pamuk tarlaları demek, büyük bir duygu, sel demek. Adana deyince gerçekten çok duygulanıyorum” diyerek kendi gözünden memleketini anlattı.

Yemek konusunda adeta bir gurme olan Nebil Özgentürk ise “Şalgam kışın içilir çünkü soğuğa ihtiyacı vardır. Soğuk depolarda, varillerde bekletilir. Koku almaması, bozulmaması, tadının keskin olması gerekir. 40 derecede bozulur şalgam, soğuğa ihtiyacı vardır. Adana’da da soğuk pek olmaz. Yani dışarıda satılan şalgamları içmem ben” en iyi şalgamın nasıl olması gerektiğini bizlerle paylaştı.

Hayatının acı, tatlı yanlarına ayna tutan kentleri ve kalpleri bir araya getiren keyifli Adana sohbeti Aynur Tartan’la Burada Hayat Var’da; 12 Kasım Cumartesi günü saat 16.00’da CNN TÜRK ekranlarında ve CNN TÜRK Radyo’da yayınlanacaktır.

YAYIN TARİHİ: 12 KASIM 2011 / CUMARTESİ
YAYIN SAATİ: 16.00

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS