Burada Hayat Var, "Anadolu'da Yarın 2012" için Gaziantep'te

Burada Hayat Var, "Anadolu'da Yarın 2012" için Gaziantep'te

Aynur Tartan'ın sunduğu "Burada Hayat Var", "Anadolu'da Yarın 2012" toplantıları kapsamında, 10 Mart Cumartesi günü saat 16.00'da, il buluşmalarının ilk durağı olan Gaziantep’ten ekrana gelecek.

“Bir ülke sahip olduğu yarınlar kadar zengindir” inancı ve sürdürülebilir bir gelecek için topluma karşı sorumluluk bilinci ile, Türkiye’nin yarınına ışık tutan Anadolu’nun bugününe ve geleceğine odaklanan il buluşmaları Gaziantep’te Yarın Toplantısı ile başlıyor.


CNN TÜRK 10 Mart’tan itibaren hafta boyunca özel yayınlarla, Mesut Yar, Fatih Türkmenoğlu, Mehmet Yaşin, Güven İslamoğlu, Aynur Tartan, Altan Öymen, Nagehan Alçı, Nazlı Ilıcak, Enver Aysever ve CNN TÜRK Muhabirleri Gaziantep’i; Gaziantep halkının sorunlarını-düşüncelerini, Antep’in lezzetli mutfağını, ekonomisini, doğasını ve ünlü isimlerini her yönü ile tanıtacak. CNN TÜRK, Gaziantep’in sesini tüm Türkiye’ye duyuracak.


CNN TÜRK'te, 10 Mart Cumartesi günü 16.00'da Aynur Tartan ile Burada Hayat Var, “Anadolu’da Yarın” temalı toplantılarının ilk durağı Gaziantep’te Gazianteplileri ağırlayacak. Bilgi Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi ve Akşam Gazetesi yazarı Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan, SANKO Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Adil Sani Konukoğlu ve AK Parti Gaziantep Milletvekili Abdullah Nejat Koçer; Aynur Tartan’la “Burada Hayat Var”da memleketleri Gaziantep’i anlatacak.

Akademisyen kimliği ve başarılarıyla adından sıkça söz ettiren, Gaziantepli bir babanın ve Kastamonulu bir annenin çocuğu olarak İstanbul’da dünyaya gelen Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan; memleketi sorulduğunda hiç tereddüt etmeden “Tabi ki Gaziantepliyim!” dedi. Gaziantep’in ruhunun kendisi için tarihi yapıya uygun olarak restore edilen Bakırcılar Çarşısı’nda attığını söyleyen Arıboğan; Gaziantep mutfağında keşfedilmeyi bekleyen bir çok lezzetin olduğunu, memleket mutfağının yalnızca kebap ve baklavadan ibaret sanılmamasını ifade etti. Gaziantepli kadınların hayatın her alanında yaratıcı ve üretken olduklarına dikkat çeken Arıboğan, Antep işi dantellerin, kumaşların ve çeyizliklerin göz alıcı güzelliklerinden bahsetti.


Adil Sani Konukoğlu’ndan gençlere müjde: “3 üniversitesi olan Gaziantep’e, 4. SANKO Üniversitesi geliyor!”
Gaziantep’in en köklü ailelerinden Konukoğlu Ailesi’nin değerli üyesi Adil Sani Konukoğlu; memleketinin girişimci ruhuyla gurur duyduğunu ve Gaziantep’in Türkiye’nin en önemli sanayi kentlerinden biri olduğunu söyledi. Nerede girişimci, çalışkan ve atak birisini görse, o kişi için kesin Gazianteplidir diyen ve bu tespitinde de hiç yanılmayan Konukoğlu; Gaziantep’te pazar günlerinin oldukça şenlikli geçtiğini, pazar günleri mutfağa erkeklerin girdiğini, kadınların ise evde misafir olduğunu ifade etti. Gaziantepli gençlerin geleceğine büyük önem veren Konukoğlu; üç üniversitesi olan Gaziantep’e yeni yapılacak olan dördüncü SANKO Üniversitesi’nin müjdesini verdi.


Yüreği memleket, hizmet ve hemşeri aşkıyla dolu olan Gaziantep Milletvekili Abdullah Nejat Koçer; Zeugma Mozaik Müzesi’nin sadece Gaziantep ve Türkiye değil tüm dünya için çok önemli olduğunu ifade etti. Gaziantepli kadının hayatın her alanında yer aldığını söyleyen Koçer; “Gaziantepli kadının yeri evidir demek yanlış olur” dedi. Gaziantep’te çalışmanın eğitimin bir parçası olduğunun altını çizen Koçer; Gaziantepli gençlerin hayata hazırlanmak adına hemşerilerinin yanında çalışmaya başladıklarını söyledi.


Bilgi Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi ve Akşam Gazetesi yazarı Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan, SANKO Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Adil Sani Konukoğlu ve AK Parti Gaziantep Milletvekili Abdullah Nejat Koçer’in katıldığı, çekimlerinin Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi’nde yapıldığı Aynur Tartan’la “Burada Hayat Var”; 10 Mart Cumartesi günü saat 16.00’da CNN TÜRK ekranlarında yayınlanacaktır.


Kaçırdığınız videoları video.cnnturk.com/programlar sayfasından seyredebilirsiniz.

Twitter için: #AYTAntep 


YAYIN TARİHİ: 10 MART 2012 / CUMARTESİ


YAYIN SAATİ: 16.00

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS