Burada Hayat Var'da, Aydın konuşuluyor

Burada Hayat Var'da, Aydın konuşuluyor

CNN TÜRK'te, 25 Şubat Cumartesi günü 16.00'da Aynur Tartan ile Burada Hayat Var'da, Yeni Asır Gazetesi’nin ilk kadın genel yayın yönetmeni Şebnem Bursalı, oyuncu Melike İpek Yalova ve eski Bakanlarımızdan Yüksel Yalova konuk olacak.

Aydınlı baba Yüksel Yalova ile kızı Melike İpek Yalova ilk defa Aynur Tartan’la “Burada Hayat Var”da bir araya geldi.


Programda, Melike İpek Yalova’nın güzelliğinin sırrını, Aydınlılar kestaneye ve efelerine nasıl sahip çıktıklarını Aynur Tartan’a anlatacaklar.


Siyasetteki başarısını oyunculuğa da yansıtan Yüksel Yalova; Karpuzlu, Aydın ve çocukluk denilince aklına sadece anılarının değil antik kentlerin de geldiğini söyleyerek Alinda ve Epik Tiyatro'nun kendisi için oldukça önemli olduğunu ifade etti. Aydın’ın bir internet gazetesinde ve dergisinde köşe yazarlığı yapan Yalova; yerel gazeteye inanmayanların yerel demokrasiye de inanmayacağının altını çizdi. Efe oyununun tek başına diğer oyunlar ise toplu halde oynanılır düşüncesine katılmayan Yalova; “Kolay kolay Zeybek oynamam, oynadığımda da tam oynarım” dedi. Yüksel Yalova; son günlerdeki Efe ve Zeybek tartışmalarına da “Türkiye’de henüz Efeliğin felsefesi yazılmadı” diyerek noktayı koydu.


Aydın’a 3 yaşındayken tanışan ve orada birçok güzel anı biriktiren Melike İpek Yalova; Aydın’da çokça vakit geçirdiği babaannesinin kendisi için büyük bir şans olduğunu söyledi. Güzelliğini çok sevdiği babaannesinden aldığını açıklayan Yalova; “Aydın demek babaanne demektir” dedi. “Siyasetten nefret ederek değil aksine siyaseti severek büyüdüm” diyen Yalova; babasıyla her zaman gurur duyduğunu da sözlerine ekledi.


Mahalle kültürüyle büyüyen şanslı çocuklardan olduğunu söyleyen Şebnem Bursalı; çocukluk anılarını, aile köklerini, soyadlarının neden “Bursalı” olduğunu Aynur Tartan’la “Burada Hayat Var”da anlattı. Tarihin en eski festivallerinden Dedebağ Hayrına’da değinen Bursalı; “Ege’nin en güzel ili Aydın’dır” dedi. Bursalılar'ın alınmamasını söyleyen Şebnem Bursalı; iki kent arasındaki kestane çekişmesini “Kestane Aydın’ındır” diyerek alevlendirdi.


Yeni Asır Gazetesi’nin ilk kadın genel yayın yönetmeni Şebnem Bursalı, son dönemlerde oyunculuktaki başarısıyla adından sıkça söz ettiren Melike Yalova ve eski Bakanlarımızdan Yüksel Yalova’nın konuk olduğu Aynur Tartan’la “Burada Hayat Var”, 25 Şubat Cumartesi günü saat 16.00’da CNN TÜRK ekranlarında ve 92.5 CNN TÜRK Radyo’da yayınlanacaktır.


YAYIN TARİHİ: 25 ŞUBAT 2012 / CUMARTESİ
YAYIN SAATİ: 16.00

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS