CHP Manisa Milletvekili Sakine Öz’den Manisa Türküsü!

CHP Manisa Milletvekili Sakine Öz’den Manisa Türküsü!

CNN TÜRK'te, 3 Mart Cumartesi günü 16.00'da Aynur Tartan ile Burada Hayat Var'da, CHP Manisa Milletvekili Sakine Öz ve sanatçı İlhan Şeşen; Tarzanlarını, her derde deva Mesir Macunlarını, el emeği halılarını ve Şehzadeler şehri, memleketleri Manisa’yı anlatacaklar.

CHP Manisa Milletvekili Sakine Öz; “Manisa’nın kız gibi asmaları, asma gibi kızları vardır.” Sanatçı İlhan Şeşen; “İnsanlığı Tarzan’dan öğrendik.”, “Tarzan’ın kucağında büyüdüm.”


Sakine Öz
“Becerikli, çalışkan ve sorumluluk sahibi olan Manisalı kadınlar siyasette aktif olarak yer almalı.”
“Manisa’nın doğal ve tarihi güzellikleri daha ön plana çıkarılmalı.”
“Manisa’nın asma gibi kızları, kız gibi asmaları vardır.”
“Manisa mutfağı Manisa kebabından ibaret değil, daha birçok lezzetimiz var.”
Manisalı kadınların Meclisteki yükselen sesi, memleketinin ilk ve tek kadın milletvekili Sakine Öz; “Becerikli, çalışkan ve sorumluluk sahibi olan Manisalı kadınları siyasette aktif olarak yer almalı” diyerek kadınlara çağrıda bulundu. Aynı zamanda mimar olan Sakine Öz; bir mimar gözüyle Manisa’ya baktığında bazı eksikliklerle karşılaştığını, özellikle de memleketinin doğal ve tarihi güzelliklerinin daha ön plana çıkartılması gerektiğini ifade etti. Manisa’nın hem kızlarına hem de asmalarına “Manisa’nın asma gibi kızları, kız gibi asmaları vardır” diyerek atıfta bulunan Öz; memleket mutfağının Manisa kebabından ibaret sanılmamasını ve daha bir çok lezzetlerinin olduğunu söyledi. Milletvekili Sakine Öz; çok sevilen bir memleket türküsünü de Aynur Tartan’la “Burada Hayat Var”da seslendirdi.


İlhan Şeşen
“Tarzan’ın kucağında büyüyen şanslı çocuklardanım.”
“İnsanlığı Tarzan’dan öğrendik.”
“Şarkılarımda yaşanmışlıklarımdan, Manisa’dan hatta Tarzan’dan bile izler bulmam mümkün.”
İzmir’in Kavakları”nı 4-4’lük batı ölçüsüne uyarlayarak, türküye romantik bir hava kattım.”
Sesi, müziği ve romantik şarkılarıyla kalbimize dokunan sanatçı, aynı zamanda da başarılı hukukçu İlhan Şeşen; “Tarzan’ın kucağında büyüyen şanslı çocuklardanım” dedi. İnsanlığı Tarzan’dan öğrendiğini ifade eden Şeşen; şarkılarında da yaşanmışlıklarından, Manisa’dan ve Tarzan’dan izlere rastlanabilineceğini söyledi. Mesir Şenliklerinde Merkez Efendi olup, hemşerilerine mesir atma şansını da yakalayan Şeşen; yer alacağı yeni proje için “İzmir’in Kavakları”nı 4-4’lük batı ölçüsüne uyarlayarak, türküye romantik bir hava kattığını açıkladı.


Manisa Milletvekili Sakine Öz ve sanatçı İlhan Şeşen’in konuk olduğu Aynur Tartan’la “Burada Hayat Var”; 3 Mart Cumartesi günü saat 16.00’da CNN TÜRK ekranlarında ve 92.5 CNN TÜRK Radyo’da yayınlanacaktır.


YAYIN TARİHİ: 3 MART 2012 / CUMARTESİ
YAYIN SAATİ: 16.00

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS