Ahmet Melik Türkeş

Ahmet Melik Türkeş

3 Temmuz'da Ankara'da doğdu. Ankara Üniversitesi İLEF'te Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Anadolu Üniversitesinde Uluslararası İlişkiler alanında ikinci üniversite eğitimini tamamladı. Hacı Bayram Veli Üniversitesi'nde Gazetecilik Ana Bilim Dalı üzerine Yüksek Lisans eğitimini sürdürüyor.

Okul hayatı boyunca basketbol ve hentbol branşları başta olmak üzere çeşitli spor takımlarında faaliyet gösterdi. Çektiği kısa filmlerle yarışmalara katıldı. Arkadaşlarıyla kurduğu eğitim ve kariyer alanındaki internet sitesi ile ilk girişimcilik faaliyetini gerçekleştirdi. Bunların yanı sıra eğitim hayatı boyunca çeşitli televizyon kanallarında staj yaptı.

Mezun olduktan sonra Kanal A'da işe girdi. Daha sonra 2017 yılında TGRT Haber'de çalışmaya başladı. 2020 yılında ise CNN TÜRK'e transfer oldu. Cumhurbaşkanlığı ve savunma muhabirliği dışında haberden habere koşmaya devam etti. Muhabirlik yaptığı süre boyunca Türkiye'nin 50'den fazla şehrinde görevlere katıldı. Savunma alanına olan ilgisini işine de yansıttı. Pek çok savunma projesini ilk kez görüntüledi. Yurt içi ve yurt dışındaki askeri üs bölgelerine gitti, çok sayıda terör operasyonunu yerinde izledi. Farklı noktalardaki birçok üs bölgesine adım atan ilk muhabir oldu.

En büyük zevki lezzetli yemekler yemek. Film ve dizi izlemeyi, kitap okumayı çok sever. Diplomasi, savunma ve enerji alanındaki gelişmeleri takip etmeden duramaz.