1. TV CNN TÜRK
  2. Ekran Yüzleri

Aslı Öymen

Aslı Öymen, Ankara’da doğdu. Eğitiminin büyük bir bölümünü Almanya ve Fransa'da tamamladı. Üniversite’yi Strasburg Üniversitesi Sosyoloji bölümünde okudu.

Gazeteciliğe 1983 yılında Günaydın Gazetesi'nde başladı. Ekonomi muhabiri olarak çalıştı.

Mesleğine televizyon sektöründe devam etmeye karar verdi. TRT'de "Dünyaya Bakış", Kanal D'de "Pazar 11" haber programlarında muhabir ve yapımcı olarak çalıştı.

1993'te 32. Gün’ün de yapım şirketi olan BİR TV genel müdürlüğü görevini üstlendi. Mehmet Ali Birand'la birlikte Türkiye'nin geçmişine ışık tutan birçok televizyon programı ve belgeseller hazırladı. 2000'de kendi prodüksiyon şirketini kurdu.

Burada reklam filmleri, belgeseller ve televizyon programları hazırlayan Aslı Öymen, firmalara iletişim ve danışmanlık hizmeti verdi, uluslararası organizasyonlarda kilit görevler aldı.

2006 yılında CNN TÜRK’ten aldığı teklifle Programlar Koordinatörü olarak CNN TÜRK ailesine katıldı. CNN TÜRK Program departmanının yöneticiliğini yürüten Aslı Öymen CNN TÜRK'te ses getiren birçok programın yaratıcısı ve genel yapımcısı.

CNN TÜRK’ün klasikleşmiş haftalık kültür sanat programı Afiş’i hazırlayıp sunuyor.

Aslı Öymen; Fransızca, Almanca, İngilizce biliyor. Sanatın tüm dallarıyla ilgileniyor. Binicilik yapıyor. Kızı Selen'le vakit geçirmeyi seviyor.

 

 
LG
MD
SM
XS