Semih Yalman

Gençlerin hayallerini dinleyerek onlar ve hayalleri arasında köprü olan, dünyada tek ve ilk sosyal girişim platformu ve bireysel tasarım şirketi DreamsTalk'un (Hayal Et'in) kurucusudur.

Bugüne kadar 50 üniversite ve lisede kulüp kurmuş, 120 üniversitede 40 bin hayal dinlemiş ve 1500 hayalin gerçekleşmesine destek olmuştur.

Algı, gayrı maddi varlık yönetimi, marka değeri yaratma, bireysel inovasyon ve hayal gücü gelişimi / yönetimi konularında Türkiye ve dünyada farklı üniversitelerde lisans ve lisansüstü seviyede dersler veren Yalman, aynı zamanda algı yönetimi / tasarımı ve gayrı maddi varlık yönetimi ve marka değeri yaratım danışmanlığı yapmaktadır.

2016 yılında çıkardığı 'Hayal Et Ki Ol' kitabıyla beraber 15 kitap ve 10 müzik albümü olan Yalman, aynı zamanda Harvard Business Review dergisinde köşe yazmaktadır.

Gillette, Boyner, Doğuş, İnci, GE, TAİK gibi birçok yerli ve yabancı kurumda üst düzey yöneticilik ve yönetim kurulu üyeliği yapan Semih Yalman, Doğuş Müşteri Sistemleri ve Zubizu’nun kurucularından olup; Göbekli Tepe, İstanbul Yat Kulübü, Bugün Günlerden Yarın, Oyunda Kal, Trafik Hayattır, Sanata bi yer, Yaşa Devam, Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası, Dmarin klasik müzik festivali gibi birçok sosyal inisiyatifleri başlatmıştır.
Yalman 6’sı TEDx olmak üzere yerli ve yabancı birçok platformda konuşmacı olarak konuşmuştur. Harvard Business School’un 2003’te Doğuş Grubu ile ilgili kaleme aldığı ve okuttuğu vaka çalışmasına konu olmuştur.

Semih Yalman; Hacettepe, Emerson, Darden, Insead ve Harvard Üniversiteleri’nde eğitim görmüştür.

 

 
LG
MD
SM
XS