Sena Alkan Aktürk

5 Ekim 1990, Sakarya doğumlu.

Hacettepe Üniversitesi'nde İngiliz dili okudu. Ardından İngiltere Cambridge'de ve Bournemouth'da İletişim ve Diplomasi Protokolü üzerine eğitim aldı. İngiltere'den döndükten sonra AB tarafından finanse edilen ve Gazeteciler Cemiyeti tarafından yürütülen Özgürlük için Basın projesinin yazım ekibinde yer aldı.

2013 yılında Daily Sabah gazetesinde politika muhabirliği ve seyahat sayfası editörlüğü yapmaya başladı. Üç yıl süren gazete macerasını, Ankara'ya taşınınca, televizyona taşıdı ve A Haber kanalında diplomasi muhabirliği, ATV kanalında Ana Haber Bülteni için muhabirlik, İngilizce yayın yapan A News kanalında muhabirlik görevlerini üstlendi. 2018 yılı itibari ile CNN TÜRK'te diplomasi muhabiri olarak göreve başladı.

En büyük hassasiyeti hayvan hakları. Sokaktaki hayvan dostlarımızın korunması için çeşitli derneklerle projeler yazıyor, caydırıcı yasalar çıkması için çalışmalar yapıyor. Yüzme hayatında önemli bir yere sahip, her gün güne yüzerek başlarken haftanın stresini yoga dersleri ile atıyor. Eve dönüş rutini sevdiği şarkıları başa sara sara dinlemek. Fransızca ve İspanyolca müziklerden hoşlanıyor, en sevdiği parça ise "No habrá nadie en el mundo".

İyi seviyede İngilizce, orta seviyede Fransızca ve İtalyanca bilen Alkan, Avrupa Birliği danışmanı Hüseyin Aktürk ile evli.

 
LG
MD
SM
XS