Sinan Kunter

19 Ekim 1983, İstanbul doğumlu. İSTEK Vakfı Bilge Kağan Lisesi ve İstanbul Bilgi Üniversitesi TV Gazeteciliği ve Programcılığı bölümünden dereceyle mezun oldu.

CNN TÜRK ailesine üniversite yıllarında Spor servisi stajyeri olarak dahil oldu.

Mirasım Müzik ve Kalbinle Oyna Oğlum adlı belgesel filmleriyle çeşitli festivallerden ve ADV Genç İletişimciler Yarışması'ndan ödüller kazandı.

İspanya ve Kanada'da aldığı eğitimlerden sonra kültür-sanat muhabiri olarak CNN TÜRK Afiş programında çalışmaya başladı.

İleri seviyede İngilizce ve İspanyolca biliyor.

Afiş programının yanı sıra, Trendikon, Aykırı Sorular, Tasarım Her Yerde, Falan Filan gibi programlar ve özel projelerde editör olarak görev yaptı.

CNN TÜRK'te yayınlanan Türk'ün Ateşle İmtihanı, 1914-1915 ve daha birçok belgeselin ekibinde seslendirmen olarak yer aldı.

Hakan Çelik ile Hafta Sonu ve Leyla Ataman ile Sağlık Kontrolü programlarının editörlüğünü yürütmeye devam ediyor.

Tatlı Bayram ve Bayram Sofrası adlı programlarla sunuculuğa adım atan Sinan Kunter, Dünya Avucunuzda programıyla farklı kentleri ve kültürleri ekrana taşıdı. 

Evli ve iki çocuk babası, koyu bir Beşiktaş taraftarıdır.

Yemek yapmak ve denizcilik hobileri arasında. En büyük uğraşı tenis sporu olan Sinan Kunter'in bu alanda çeşitli turnuvalardan kazandığı şampiyonlukları ve madalyaları bulunuyor. 

LG
MD
SM
XS