1. TV CNN TÜRK
  2. Ekran Yüzleri

Sinem Yöndem

2007 yılından bu yana CNN TÜRK Ekonomi Servisi’nde; muhabir, program ve belgesel yapımcısı-sunucusu olarak görev yapıyor.

Ünlü düşünür Noam Chomsky, dünyanın en önemli 10 ekonomisti arasında sayılan Daron Acemoğlu, Dünya Bankası Başkan Yardımcısı Ngozi Okonjo-Iweala, IMF Başkan Yardımcısı John Lipsky, Chobani markasının yaratıcısı ABD'nin en zengin işadamlarından Hamdi Ulukaya, efsane tenis oyuncusu Monica Seles ve CNN International'ın ekonomi yıldızı Richard Quest'in de aralarında bulunduğu çok sayıda isimle röportajlar yaptı.

1 yıl boyunca iş dünyası temsilcilerini konuk ettiği “Paranın Gündemi” programını sundu.

Polonya, Güney Kore ve Brezilya’yı ziyaret ederek bu ülkelerin ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimlerini irdelediği yarım saatlik belgeseller hazırladı ve sundu.

Tuzla'da işçi ölümlerini ve çalışma koşullarını mercek altına aldığı "Tuzla: Ekmek Teknesi'nden Ölüm Tarlasına" haber dizisi, İstanbul Tabip Odası'nın düzenlediği 2009 Basında Sağlık Ödülleri'nde Radyo - Tv haberi dalında ödüle layık görüldü. Aynı haber dizisi, Ekonomi Gazetecileri Derneği tarafından “Yılın Televizyon Haberi” ödülünün de sahibi oldu.

2012 yılında hazırladığı işçilerin çalışma koşullarını irdeleyen, iş kazalarına kurban giden işçilerin ailelerinin sesine kulak veren “İşe Değil Ölüme Gitmek” haber dizisi ile bir kez daha Ekonomi Gazetecileri Derneği tarafından “Yılın Televizyon Haberi” ödülünü kazandı.

2014’te hazırladığı “Okula Değil İşe: Türkiye’nin Çocuk İşçileri” haber dizisi ise Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Gazetecilik Başarı Ödülleri’nde övgüye değer bulundu, Ekonomi Gazetecileri Derneği tarafından ise “Yılın Tv Haberi” seçildi.

2017 yılında hazırladığı  “Genç İşsizliği Neden Riskli?” ve 2018’de hazırladığı “Stoklarda pamuk bitti, polyestere dikkat” haberleri 2 yıl üst üste Ekonomi Gazetecileri Derneği tarafından Yılın TV haberi seçildi.

Sinem Yöndem, iyi derecede İngilizce biliyor.

 

 
LG
MD
SM
XS