Erasmus Programı

Erasmus Programı

Erasmus Programı; üniversitelerin birbirleri ile işbirliği yapmalarını sağlayan, ortak projeler üreterek okullar arasında kültür, bilgi paylaşımı sağlayan bir Avrupa Birliği programıdır.

Erasmus Programının Faydaları?


Kültürleri ve farklı eğitim sistemleri tanıma ve kendini geliştirme şansı.


Yabancı dil seviyesinin gelişmesine hatta mükemmele yakın bir hale gelmesini sağlar.


İş hayatı konusunda size önemli tecrübeler kazandıran Erasmus Programı aynı zamanda iş bulabilme konusunda büyük faydalar sağlamaktadır.


Bu programın kazandırdığı en büyük faydalardan bir tanesi de kişinin farkındalığını sağlamak, özgüven kazandırmak, insanlara iletişim kurabilme ve sorun çözme becerisini arttırmak.


Kimler Faydalanabilir?


Erasmus Programı, Avrupa Birliği üyesi 27 ülke, Avrupa Birliğine üye olmayıp Avrupa Ekonomik Alanı üyesi İzlanda, Lihtenştayn, Norveç ve Avrupa Birliğine aday ülkeler arasında yer alan Türkiye ve Hırvatistan ile İsviçre yükseköğretim kurumlarının katılımına açıktır.
Öğrencinin programa katılabilmesi için katılım döneminde üniversitenin lisans/yüksek lisans/doktora programının en az 1 yıllık dönemini tamamlamış olmalıdır. (hazırlık dönemi dikkate alınmaz)


Öğrencinin üniversite tarafından yapılacak olan yabancı dil sınavına girmesi ve geçerli not (70/100) alması şartı koşulmaktadır. Seçtiğiniz üniversitenin öğretim dilinin yaygın olarak konuşulan dillerden birinde olmaması ve/veya üniversite tarafından bu dillerde yabancı dil sınavı yapılamaması sonucunda, öğrencinin söz konusu dili programı takip edebilecek düzeyde (intermediate) bildiğini gideceği yarıyıl/yıldan önce kurs katılım sertifikası ya da Erasmus Yoğun Dil Kursu’na kabul edildiklerine dair alacakları belge ile belgelendirmesi gerekmektedir.


Komite, başvuruları değerlendirirken ağırlıklı puanlama sistemine göre değerlendirme ölçütlerini uygular.


Akademik Başarı Düzeyi: %50
Dil Seviyesi: %50


Mevlana Programı

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS