2015 ÖSYS kılavuzuna göre Uluslararası İlişkiler

2015 ÖSYS kılavuzuna göre Uluslararası İlişkiler

2015 ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunun açıklanmasıyla beraber, bölümler üzerine bilinmesi gereken, kontenjan değişiklikleri, taban ve tavan sıralamaları gibi önemli değişiklikleri sizler için derledik. İşte 2015 kılavuzuna göre Uluslararası İlişkiler programı.

TM-2 puan türünden öğrenci kabul eden Uluslararası İlişkiler programı, genel sıralamaya bakıldığında, 1.680 ile en alt başarı sırasına sahip birinci üniversite, Koç Üniversitesi oldu. 3 bin 540 alt başarı sırasına sahip Galatasaray Üniversitesi, devlet üniversiteleri arasında en alt başarıya sahip birinci üniversite oldu.


En Girişimci Ve Yenilikçi Üniversiteler


2014 Verilerine göre Uluslararası İlişkiler programında en çok tercih listesine yazılan üniversite, 8 bin 152 defa tercih listesine yazılan Yalova Üniversitesi İ.Ö programı oldu. Yalova Üniversitesi İ.Ö programında alana ayrılan kontenjan sayısı, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda 62 olarak belirlendi.


Siyasetçiler Hangi Üniversitelerden Mezun Oldu?


Kontenjan Değişiklikleri?


Uluslararası İlişkiler programı için 2014 ve 2015 verileri karşılaştırıldığında, geçen yıl alana ayrılan toplam kontenjan sayısı 6 bin 748 iken, 2015 yılı ÖSYS kılavuzu ile bu sayı, 6 bin 995 sayısına çıkartılmıştır. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS