Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü hakkında mutlaka bilinmesi gerekenler

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü hakkında mutlaka bilinmesi gerekenler

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünü düşünen adayların, bölümle ilgili merak ettiği ' Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümü çalışma alanları ' , ' Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümü kontenjanları ', ' Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümü iş imkanları ', ' Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümü nasıl? ', ' Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümü taban puanları ' gibi soruların yanıtlarını haberimizin devamında bulabilirsiniz. İşte Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümü hakkında mutlaka bilinmesi gereken, önemli bilgiler.

Bölümün amacı ve kapsamı

Halkla ilişkiler ve Reklamcılık bölümü TS-1 puan türünden alan öğrenim süresi 4 yıl olan bir bölümdür. Bölümün amacı, alanında donanımlı, sektördeki ihtiyaçları karşılayabilecek, çalışmakta oldukları firmalara reklam noktasında maksimum faydayı sağlayabilecek, iletişim ve hayal gücü yüksek bireyler yetiştirmektir.

Bölümde genel olarak; Halkla İlişkilere Giriş, İletişim Bilimine Giriş, Reklamcılık, Temel Fotoğrafçılık, Pazarlama İletişimi, Halkla İlişkiler ve Reklam Yazarlığı, Medya Planlama gibi dersler verilmektedir.

Bölümü okuyan adaylarda olması gereken özellikler

Bölümü okuyacak öğrencilerin, iletişim gücünün ve hayal gücü yüksek, insan ilişkileri iyi ve ikna kabiliyeti yüksek bireyler olması sektörde daha başarılı olmalarını sağlar.

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümü iş imkanları 

Bölüm mezunları, kamu ve özel sektörde Halkla İlişkiler Uzmanı, İletişim Danışmanı, Sosyal Medya Uzmanı, Basın Danışmanı ve Reklam Yazarlığı gibi alanlarda çalışabilir.

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Programı kaç kez tercih listesine yazıldı?

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Programı 2014 verilerine göre, TS-1 puan türünden öğrenci kabul eden, 46 programda bulunmaktadır. Geçtiğimiz yıl alana ayrılan kontenjan sayısı 1061’di, ayrılan kontenjana ilk yerleştirme sonucunda 975 öğrenci yerleşmiştir. 86 öğrencilik kesim boş kalmıştır.

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Programı geçtiğimiz yıl ÖSYM’nin sunmuş olduğu verilere göre, bu alanda eğitim veren tüm üniversiteler baz alınarak hesaplandığında 3 bin 874’kez tercih listesine yazılmıştır.

En çok tercih listesine yazılan üniversite

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Programı 2014 ÖSYM verilerine göre, bu alanda Sakarya Üniversitesi İkinci Öğretim Programı ile 5 bin 863’kez ile en çok tercih listesine yazılan program olmuştur. 

İngilizce Öğretmenliği Bölümü Hakkında Merak Edilenleri Sorun

İngilizce Öğretmenliği ve diğer bölümler hakkında öğrenciler merak ettikleri her şeyi, CNN Türk uzmanına sor sayfasından, ücretsiz olarak uzman rehberlere sorabilmekte.Sende CNN Türk Uzmanına sor sisteminden üniversiteler, bölümler, taban puanlar, kontenjanlar, tercih sıralamaları gibi konularda detaylı bilgi alabilirsin. Uzmanına sor sayfasına gitmek için TIKLAYINIZ.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS