MF-3 puanı ile girilebilecek bölümler | 2017 ÖSYS kılavuzuna göre!

MF-3 puanı ile girilebilecek bölümler  | 2017 ÖSYS kılavuzuna göre!

Her yıl milyonlarca öğrenci, geleceklerini belirleyen üniversiteye geçiş sınavlarına girmektedir. Öğrenciler sınavlar neticesinde elde ettikleri puana / başarı sırasına göre bölüm tercihinde bulunmaktadır. Öğrenciler alanlarına göre farklı farklı bölümleri tercih edebilirler. MF 3 puan türü ile bölüm tercihi yapmayı düşünen öğrenciler, 'MF 3 puanı ile alan bölümler' 'MF 3 puanı ile girilebilecek bölümler' diye büyük bir arayış içinde, haberimizin devamında 2017 ÖSYS kılavuzuna göre MF 3 puan türü ile girilebilecek, MF 3 puan türü ile öğrenci alan bölümleri görebilirsiniz.

Her yıl milyonlarca öğrenci, hayalleri için YGS ve LYS'den aldıkları puan veya başarı sıralarına göre üniversite / bölüm tercihinde bulunmakta. Mevcut sistemimize göre bölümler belirli puan türlerine göre ayrılmıştır. Her bölüm farklı bir puan türünden öğrenci kabul etmektedir. Bu noktada MF 3 puan türü ile bölüm tercihi yapmayı düşünen öğrenciler, 2017 ÖSYS kılavuzuna göre MF 3 puan türü ile girilebilecek bölümleri inceleyebilirler. 

Aşağıda hazırlamış olduğumuz liste 2017 ÖSYS kılavuzuna göre hazırlanmıştır. Buna göre hazırlanmış olan listeden MF 3 puan türü ile girilebilecek bölümleri inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda aşağıda listede bulunan bölümlerin hangi üniversitelerde olduklarına bakarak, taban puanlarını inceleyebilirsiniz. Buna göre MF 3 bölümleri ve taban puanlarını karşılaştırarak, sizin için en uygun bölümü tercih edebilirsiniz.

ACİL YARDIM VE AFET YÖNETİMİ MF-3
ADLİ BİLİMLER MF-3
BESLENME VE DİYETETİK MF-3
BİYOENFORMATİK VE GENETİK MF-3
BİYOKİMYA MF-3
BİYOTEKNOLOJİ MF-3
BİYOTEKNOLOJİ VE MOLEKÜLER BİYOLOJİ MF-3
DİL VE KONUŞMA TERAPİSİ MF-3
DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ MF-3
EBELİK MF-3
ECZACILIK FAKÜLTESİ MF-3
ERGOTERAPİ MF-3
FİZYOTERAPİ VE REHABİLİTASYON MF-3
GENETİK VE BİYOMÜHENDİSLİK MF-3
GENETİK VE YAŞAM BİLİMLERİ PROGRAMLARI MF-3
GERONTOLOJİ MF-3
HEMŞİRELİK MF-3
HEMŞİRELİK VE SAĞLIK HİZMETLERİ MF-3
KANATLI HAYVAN YETİŞTİRİCİLİĞİ MF-3
KİMYA ÖĞRETMENLİĞİ MF-3
MOLEKÜLER BİYOLOJİ VE GENETİK MF-3
MOLEKÜLER BİYOTEKNOLOJİ MF-3
ODYOLOJİ MF-3
ORTEZ-PROTEZ MF-3
PERFÜZYON MF-3
TARIMSAL BİYOTEKNOLOJİ MF-3
TARIMSAL GENETİK MÜHENDİSLİĞİ MF-3
TARLA BİTKİLERİ MF-3
TIP MF-3
VETERİNERLİK MF-3

 

Listede bulunan bu bölümler, MF 3 puan türü ile öğrenci kabul etmektedir. Öğrenciler MF 3 puan türünde elde ettikleri başarı sıralarına göre ilgili bölümleri, bulundukları üniversitelere göre araştırabilir, bölüm tercihinde bulunabilirler. Bölümler hakkında merak ettiklerinizi CNN Türk Uzmanına sor sisteminden, ücretsiz olarak uzmanlara sorabilirsiniz. Uzmanına sor sayfasına gitmek için lütfen TIKLAYINIZ.

{$ nextTitle $}
ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS