LYS başvuru tarihi uzatıldı! İşte LYS için başvuru tarihi!

  1. ÜniversiteRehberim
LYS başvuru tarihi uzatıldı! İşte LYS için başvuru tarihi!
LYS başvuru tarihi uzatıldı! İşte LYS için başvuru tarihi!

ÖSYM Başkanı Demir başvuru tarihleri sona eren LYS, ALES, KPSS ve Adalet Bakanlığı sınavları için önemli açıklamalarda bulundu. Alınan karara göre, LYS için ek başvuru süresi getirildi. Özellikle LYS başvurularının son gününde yapılan değişikliklerden dolayı eleştirilen ÖSYM, LYS başvurularını uzatma kararı aldı. Peki LYS başvuruları ne zaman olacak? Alınan karara göre LYS başvuruları için ek bir gün hakkı getirildi. İşte Başkan Demir'in, LYS başvuru tarihleri ve diğer sınavların başvuru tarihleri hakkında açıklamaları ve LYS için başvuru tarihi.

Hatırlanacağı üzere LYS başvurularının son gününde alınan bir karar ile birlikte iki programın puan türü değişmişti. Bu konu sosyal medya'da çok konuşuldu. Konuya ilişkin binlerce öğrenci çeşitli sosyal medya sitelerinde ve platformlarda konuya ilişkin eleştirilerde bulundu. ÖSYM Başkanı Demir, bugün yapmış olduğu açıklama ile öğrencilere sevindirici bir haber verdi.

ÖSYM Başkanı açıklamasında şu ifadelere yer verdi; "ÖSYM olarak başvuru tarihleri sona ermiş olan LYS, ALES, KPSS ve Adalet Bakanlığı sınavlarına süresi içinde başvuru yapmayan adaylara yönelik bir karar aldık. Buna göre, LYS adayları için 28 Nisan'da, ALES adayları için 27 Nisan'da, KPSS A Grubu ve Öğretmenlik ile KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi sınavları için 3 Mayıs'ta, KPSS A Grubu Alan Bilgisi sınavları için 4 Mayıs'ta, Adalet Bakanlığı sınavları için de 17 Mayıs'ta bir günlük süre ile başvuru sistemini açacağız."

Buna göre LYS için başvuru yapamayan adaylar, 28 Nisan'da LYS başvurularını gerçekleştirebilecekler. Alınan karar öğrenciler tarafından mutlulukla karşılandı. Binlerce öğrenci, yapılan puan değişikliklerinden dolayı ÖSYM'yi eleştirmişti çünkü değişiklikler LYS başvurularının son gününde duyurulmuştu. 

Alınan karara göre, 28 Nisan tarihinde LYS başvurusunu yapmayan öğrenciler, başvuru işlemlerini gerçekleştirerek, LYS'ye katılmaya hak kazanabilecekler. {$ nextTitle $}
ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS