TM-2 puanı ile girilebilecek bölümler | 2017 ÖSYS kılavuzuna göre!

TM-2 puanı ile girilebilecek bölümler  | 2017 ÖSYS kılavuzuna göre!

Her yıl milyonlarca öğrenci, geleceklerini belirleyen üniversiteye geçiş sınavlarına girmektedir. Öğrenciler sınavlar neticesinde elde ettikleri puana / başarı sırasına göre bölüm tercihinde bulunmaktadır. Öğrenciler alanlarına göre farklı farklı bölümleri tercih edebilirler. TM 2 puan türü ile bölüm tercihi yapmayı düşünen öğrenciler, 'TM 2 puanı ile alan bölümler' 'TM 2 puanı ile girilebilecek bölümler' diye büyük bir arayış içinde, haberimizin devamında 2017 ÖSYS kılavuzuna göre TM 2 puan türü ile girilebilecek, TM 2 puan türü ile öğrenci alan bölümleri görebilirsiniz.

Her yıl milyonlarca öğrenci, hayalleri için YGS ve LYS'den aldıkları puan veya başarı sıralarına göre üniversite / bölüm tercihinde bulunmakta. Mevcut sistemimize göre bölümler belirli puan türlerine göre ayrılmıştır. Her bölüm farklı bir puan türünden öğrenci kabul etmektedir. Bu noktada TM 2 puan türü ile bölüm tercihi yapmayı düşünen öğrenciler, 2017 ÖSYS kılavuzuna göre TM 2 puan türü ile girilebilecek bölümleri inceleyebilirler. 


TM-1 Puanı İle Girilebilecek Bölümler


Aşağıda hazırlamış olduğumuz liste 2017 ÖSYS kılavuzuna göre hazırlanmıştır. Buna göre hazırlanmış olan listeden TM 2 puan türü ile girilebilecek bölümleri inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda aşağıda listede bulunan bölümlerin hangi üniversitelerde olduklarına bakarak, taban puanlarını inceleyebilirsiniz. Buna göre TM 2 bölümleri ve taban puanlarını karşılaştırarak, sizin için en uygun bölümü tercih edebilirsiniz.


BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR ÖĞRETMENLİĞİ
EŞİT AĞIRLIKLI PROGRAMLAR
GRAFİK TASARIM
GRAFİK TASARIMI
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER PROGRAMLARI
KUYUMCULUK VE MÜCEVHER TASARIMI
MODA TASARIMI
MODA VE TEKSTİL TASARIMI
SINIF ÖĞRETMENLİĞİ
SİYASAL BİLİMLER
SOSYAL VE SİYASAL BİLİMLER
TAKI TASARIMI
TEKSTİL TASARIMI
TEKSTİL VE MODA TASARIMITM-3 Puanı İle Girilebilecek Bölümler

Listede bulunan bu bölümler, TM 2 puan türü ile öğrenci kabul etmektedir. Öğrenciler TM 2 puan türünde elde ettikleri başarı sıralarına göre ilgili bölümleri, bulundukları üniversitelere göre araştırabilir, bölüm tercihinde bulunabilirler. Bölümler hakkında merak ettiklerinizi CNN Türk Uzmanına sor sisteminden, ücretsiz olarak uzmanlara sorabilirsiniz. Uzmanına sor sayfasına gitmek için lütfen TIKLAYINIZ.

ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS