Trakya Üniversitesi halkın şekerini ölçtü

Trakya Üniversitesi halkın şekerini ölçtü

14 Kasım Dünya Diyabet Günü için Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrenci birliği Edirne'de halkın şeker ölçümünü yaparak diyabet hakkında bilgiler verdi.

14 Kasım Dünya Diyabet Günü için Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrenci birliği Edirne'de  halka şeker ölçümü yaparak diyabet hakkında bilgiler verdi.Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrenci birliği öğrencilerinin yürütmüş olduğu çalışma saraçlar caddesinde açılan stand ile vatandaşların şekerleri ölçülerek diyabet konusunda bilgilendiriliyor.


Hangi üniversitede yemek fiyatları ne kadar ?


Trakya Üniversitesi Tıp Öğrencileri Birliği Halk Sağlığı Çalışma Kolu Direktörü ve Tıp Fakültesi 2. Sınıf Öğrencisi Beyza Arter konu ile ilgili "14 Kasım Dünya Diyabet Günü. Biz de bunu Edine’de kutlamaya karar verdik. Trakya Tıp Fakültesi 1, 2 ve 3’üncü sınıf öğrencileri olarak bu etkinliği gerçekleştiriyoruz. Trakya Tıp Öğrencileri Birliği adı altında bu organizasyonu yapıyoruz. Bu kapsamda şekeri yüksek çıkanları hastanelere yönlendiriyoruz. Tanı koymuyoruz. Sadece risk grubunda olanları tespit edip hastaneye gidip doktorlarınıza danışın diyoruz. İnsanlara diyabetle nasıl yaşayacaklarını veya yakalanmamak için neler yapmaları gerektiğini anlatıyoruz" şeklinde açıklamada bulundu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS